20 czerwca, 2024
jak zamaskować, zakryć ciało ubraniami?

Odzież i moda ma dla nas wiele propozycji w zakresie stylowego ubierania się. To, że nasza figura nie jest idealna nie oznacza, że musimy się tym przejmować. Istnieje bowiem wiele metod, by ubraniem zamaskować niedoskonałości, a podkreślić posiadane atuty. Nie mniej jednak konieczne będzie zdobycie pewnej wiedzy w tym zakresie. Musimy zapoznać się z wskazówkami co pasuje do konkretnych typów urody, a także rodzaju figury. Wbrew pozorom strój może bardzo dużo – podkreślić naszą osobowość, zaakcentować walory sylwetki. Nieumiejętnie dobrana kreacja będzie nas natomiast szpeciła, wyglądała nieciekawie.

Bardzo częstym problemem kobiet jest za duży brzuch. Ta kwestia pojawia się wśród pań, które mają figurę typu „jabłko”. Jak zamaskować ten defekt? Są na to pewne sprawdzone sposoby. Przede wszystkim nie warto nosić perfekcyjnie dopasowanych ubrań – bluzek, sukienek. Modele obcisłe nie będą się dobrze prezentowały na kobiecie z dużym brzuchem.

Warto polubić bluzki oraz sukienki odcinane pod biustem – na przykład w stylu empire. Rewelacyjnie sprawdzą się też luźne tuniki z leginsami. Wybór takich propozycji na rynku jest bardzo duży i w wielu sklepach dostaniemy piękne stroje właśnie tego typu. Kobiety z dużym brzuchem powinny raczej zrezygnować z dwuczęściowych strojów kąpielowych na rzecz jednoczęściowych. Zdecydowanie nie można też nosić za małych ubrań – podkreślą bowiem wady figury.

Równie częsty problem kobiety mają z masywnymi nogami

Jak taki problem minimalizować poprzez ubiór? Wbrew pozorom nie jest to trudne ani skomplikowane. Po prostu nie należy podkreślać tej części ciała. Perfekcyjnie będą nam pasowały luźne sukienki, najlepiej całkowicie zasłaniające nogi, a także spodnie w wybranych fasonach. Bardzo dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy doradców, którzy oferują kreacje, ubrania w stylowych, eleganckich sklepach. Zatrudniane są tam osoby, które mają za zadanie nie tylko sprzedać odzież, ale także kompetentnie, w pełni profesjonalnie doradzić.

Profesjonaliści doradzą nam jak zamaskować niedoskonałości figury ubraniami

Wiele cennych porad na ten temat znajdziemy też w Internecie. Warto zapoznać się z poradami zamieszczanymi na fachowych forach i blogach, które zajmują się przede wszystkim tematyką szeroko rozumianej mody. Prezentują one aktualne trendy i podpowiadają jak dopasować kreacje do stylu urody oraz figury. Dzięki temu unikniemy kluczowych błędów, a w zakupionym stroju będziemy czuć się dobrze i zdecydowanie komfortowo. A przecież najważniejsze jest to, by czuć się w ubraniu dobrze.