22 maja, 2024
zeolit jak brać?

Co to jest zeolit?

Zeolity są grupą krystalicznych składników mineralnych  o wyraźnie zdefiniowanych strukturach metali alkalicznych lub też metali ziem alkalicznych. Istnieje około 40 mineralnych zeolitów wulkanicznych oraz ponad 150 syntetycznie wytwarzanych zeolitów .

Jak działa Zeolit?

Dzięki unikalnej strukturze zeolit jest  jednym z niewielu minerałów naładowanych ujemnie który występuje naturalnie w przyrodzie. Działa on jak magnes przyciągając dodatnio naładowane cząsteczki toksyn do niego i zatrzymuje je w swojej mikrostrukturze. Zeolity posiadają unikalną strukturę, która zawiera klatki i kanały , które są o optymalnej wielkości , aby uwięzić w nich małe cząsteczki toksyn. Gdy toksyna  zostaje uwięziona w strukturze zeolitu zostaje w niej do czasu wydalenia zeolitu przez organizm.

Dlaczego detoksykacja jest aż taka ważna?

Powszechność stosowania związków chemicznych także w przemyśle spożywczym powoduje zanieczyszczenie chemiczne naszego organizmu. Według raportu z 2005 przeprowadzonego przez Center for Disease Control’s Environmental Health stwierdzono, że istnieje 148 substancje chemiczne znajdujące się w krwi i moczu Amerykanów , w tym PCB , dioksyn, furany i DDT. Toksyny te są wprowadzane do organizmu  z powietrzem którym oddychamy , chlor z wodą którą pijemy , pestycydy z warzywami które jemy. Oprócz tego narażeni jesteśmy na  środków odkażające, dodatki do żywności , substancję czyszczące itp. Wiele z tych toksyn są substancjami rakotwórczymi .

Dlaczego ważne jest, aby zachować właściwą wartość pH?

Białko zwierzęce, zanieczyszczenia , stres, spożycie kawy , picie alkoholu, spożywanie napojów gazowanych oraz produktów mlecznych i wysoko przetworzonej żywności wpływają na tworzenia kwaśnych płynów ustrojowych . Optymalne pH ciała jest lekko zasadowym i wynosi około 7,4. Czynniki chorobotwórcze, takie jak wirusy , bakterie, grzyby i drożdże rozwijają się w kwaśnym środowisku beztlenowym . Naukowcy odkryli , że kiedy nasze ciało jest zakwaszone komórki nie mogą działać poprawnie w związku z czym istnieje większe ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe, pogorszenie naszej formy fizycznej oraz szybsze starzenie się organizmu.

Czy zeolit jest bezpieczny​​?

Zeolity ​​zostały gruntownie przebadana przez naukowców na całym świecie. Naturalne zeolity są obojętne, nietoksyczne i są klasyfikowane jako powszechnie uważane za bezpieczne. Istnieje ponad 40 zeolitów naturalnych występujące w przyrodzie i nie wszystkie zeolity mają taki sam skład chemiczny .

Oprócz tego, że zeolit jest skuteczny w usuwaniu substancji chemicznych z naszego organizmu zawiera także kompleks mikroelementów które działają przeciwzapalnie i wpływają pozytywnie na nasz układ odpornościowy.