22 maja, 2024

Chyba każda kobieta chce mieć zdrowe i ładnie wyglądające paznokcie. Jak osiągnąć ten cel? Na dwójnasób. Można regularnie odwiedzać salony kosmetyczne i umawiać się w nich na wykonanie manicure. Można również próbować własnych sił i samodzielnie próbować zrobić sobie manicure. Początkowo może się to wydawać bardzo trudne. Szczególnie kiedy pomyślimy o wykonaniu manicure prawej ręki lewą dłonią. Na szczęście nie od dziś wiadomo że praktyka czyni mistrzem, a z pomocą dodatkowych narzędzi praca ta staje się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza.

Frezarka do paznokci – co to takiego?

Jednym z najważniejszych narzędzi podczas wykonywania manicure jest frezarka. Jest to urządzenie szlifierskie wyposażone w wymienne kamienie, służące do zdzierania istniejącego lakieru lub hybryd. Bez frezarki do paznokci niemożliwe byłoby sprawne wykonanie manicure i np. usunięcie obecnie występującego manicure. To między innymi od zakupu frezarki i lampy UV należy rozpocząć swoją przygodę z domowym manicure.

Zasilanie frezarki do paznokci?

W sprzedaży można wyróżnić dwa rodzaje frezarek do paznokci. Pierwsza grupa to urządzenia akumulatorowe. Wyposażone są w stacje ładowania, która pozwala naładować prądem akumulator i pracować bez ograniczeń długością przewodu. Ten rodzaj frezarek bardzo dobrze sprawdza się w użytku domowym, okazjonalnym, a także kiedy wykonujemy paznokcie „wyjazdowo” i nie zawsze są warunki do podłączenia urządzenia do gniazdka. Druga grupa frezarek to urządzenia przewodowe, wyposażone w kabel zasilający. Ich niewątpliwym atutem jest większa moc, a tym samym świetnie sprawdzają się w użytku profesjonalnym – np. w salonach kosmetycznych z wyznaczonymi stanowiskami pracy. Tam gdzie nie ma potrzeby przemieszczania się między klientami, frezarki na kablu idealnie zdają egzamin.

Moc frezarki i ilość obrotów na minutę

Kolejnym ważnym parametrem przy wyborze frezarki jest jej moc oraz ilość obrotów na minutę. Aby praca urządzeniem była komfortowa i szybka, zaleca się wybór urządzenia o mocy ok. 45W i ilości obrotów w zakresie 20 do 30 tysięcy na minutę. Bardzo dobrze jeśli frezarka wyposażona jest w regulację obrotów, co zwiększa elastyczność pracy nią. Ile taka frezarka może kosztować? Ceny zaczynają się od 200 złotych. Chcąc kupić urządzenie wyższej jakości, warto przeznaczyć na nią drugie tyle. Pożyczka gotówkowa to jeden z szybszych sposobów na sfinansowanie takiego zakupu, który może być inwestycją dla Ciebie i Twojego salonu. Czy pożyczka gotówkowa może być wykorzystana na cel komercyjny, biznesowy? Oczywiście że tak. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań i ograniczeń.