12 lipca, 2024

Składnikami farb do włosów są między innymi substancje zwane alergenami, które w kontakcie ze skórą mogą wywołać reakcje uczuleniowe. Poniżej zamieściliśmy kilka wskazówek, które pozwolą zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Przeciwwskazania do farbowania włosów

Jeśli skóra głowy jest podrażniona należy zrezygnować z farbowania włosów.
Ponadto przeciwwskazania, co do stosowania produktu powinny się znaleźć w instrukcji dołączonej do farby.

Testy farby na sobie, to zły pomysł

W przypadku wątpliwości, czy dana farba nie wywoła alergii, należy skonsultować się z dermatologiem, a nie testować farbę „za uchem” jak polecają producenci farb.

Postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu

Przed użyciem farby dokładnie przeczytaj instrukcję. Zwróć uwagą na przeciwwskazania. Postępuj zgodnie z zwartymi w niej zaleceniami, a zmniejszysz ryzyko wystąpienia podrażnień (mając na uwadze akapit powyżej).

Nakładaj farbę na niemyte włosy

Naturalna warstwa tłuszczu zmniejszy szansę na wystąpienie alergii na farbę.

Używaj ochronnych rękawiczek

Rękawiczki zabezpieczą skórę dłoni przed kontaktem z farba, co zminimalizuje ryzyko podrażnień. Ręce należy chronić zarówno podczas nakładania farby jak i spłukiwania.

Chroń ramiona i plecy

Po wyschnięciu farba jest trudno zmywalna. Ramiona i górną partię pleców należy przykryć starym ręcznikiem lub ścierką.

Zabezpiecz czoło i szyję

Przed nałożeniem farby warto nanieść tłusty krem na skórę czoła i szyi. Warstwa tłuszczu zabezpieczy skórę przed podrażnieniami, a przy okazji będzie zapobiegała spływaniu farby i ułatwi jej późniejsze zmycie.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia, które nie schodzą pod wpływem wody z szamponem najlepiej usunąć wacikiem nasączonym alkoholem lub sokiem z cytryny.

Dodaj komentarz