20 czerwca, 2024
jaki pasek dla kobiety

Dobrze podkreślona talia wygląda bardzo Kobieco. Ale jaki pasek wybrać? Czy wąski czy szeroki? Albo jak go nosić? Wiele z nas szuka odpowiedzi na to pytanie.

Pasek jest ważnym elementem naszego ubrania. Kiedyś ubierano, go tylko do spodni a teraz można go nosić do spódnic, sukienek, tunik, bluzek i nie tylko. Nic dziwnego bo paski to cudotwórcy. Dobrze dobrany zmieni każdy strój. Jest także przydatny, jeżeli chcemy wymodelować sylwetkę lub ukryć jej nie doskonałości.

Pamiętaj jednak, że nigdy nie zapinaj zbyt ciasno paska, ponieważ wtedy pojawiają się fałdki, które są bardzo nieestetyczne.

Rodzaje pasków i do czego pasują:

  • Ażurowy – dosyć szeroki najlepiej około 7 -9 cm. Najlepiej pasuje do długiej koszuli lub tuniki. Ukrywa dobrze brzuszek mały. Najlepiej noś go na biodrach ale nie co wyżej.
  • Z klamrą – powinien być o średnicy 5-7 cm szerokości i najlepiej wygląda w odcieniach mocnych. Nadaje się do chłopięcej sylwetki, ponieważ nada talii kobiecych kształtów.
  • Wzorzysty – często przyciąga wzrok innych osób, najlepiej prezentuje się, gdy ma około 4 cm i noszony jest nad talią. Idealny dla sylwetki w kształcie litery A. Najlepiej wygląda w strojach jednokolorowych.
  • Klasyczny – bardzo wąski około 2-3 cm . Bardzo nisko opuszczony na bluzce dłuższej wygląda ekstra. Idealnie wysmukla szerokie biodra.
  • Bardzo szeroki – ma około 10-15 cm. Noszony jest przeważnie pod biustem. Idealny dla kobiet o krótkich nogach, ponieważ je wydłuża.
  • Super cienki – ma około 1-2 cm. Najlepiej tego typu kupować z zapięciem w tyle. Kobiety o figurze klepsydry najlepiej wyglądają w nich. Super wyszczupla.

Niektóre kobiety łączą różne paski na jeden raz, ale moim zdaniem nie wygląda to efektownie, chyba że jest to kilka pasków super cienkich 🙂