20 czerwca, 2024
mezoterapia czy jest dobra

Myśląc o poprawie wyglądu przed urlopem, nie zapominajmy o poprawie kondycji skóry. Jedną z metod, dzięki której będziemy wyglądać młodziej, jest mezoterapia.

Mezoterapia to precyzyjne ostrzykiwanie wybranych partii twarzy i ciała. Dostarczone w ten sposób skórze substancje odżywcze wpływają na poprawę jej kondycji. Zabieg umożliwia wprowadzenie do skóry substancji aktywnych w ilościach nieosiągalnych za pomocą kremów czy zabiegów kosmetycznych. Mikroskopijne ranki, powstałe po nakłuciu igłą, pobudzają procesy regeneracyjne w skórze – stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje widocznym odmłodzeniem skóry.

Po zabiegu pozostają ślady, które w zależności od rodzaju wstrzykiwanego preparatu, znikają po 6-72 godz. Kiedy igła trafi w naczynko krwionośne, w miejscu nakłucia może powstać niewielki siniak.
Mezoterapia przynosi zamierzony efekt, gdy wykonywana jest w serii zabiegów (co 2 tyg. przez 2 miesiące, a następnie 1 zabieg miesięcznie dla podtrzymania efektu).

Wskazania do mezoterapii

– regeneracja i rewitalizacja skóry- wypadanie włosów
– cellulit (uda, brzuch, pośladki)
– rozstępy

Koktajle do mezoterapii to mieszaniny substancji rewitalizujących i regenerujących (kwas hialuronowy, krzmionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe), stymulujące metabolizm komórek
oraz zwiększające produkcję kolagenu i elastyny.

Mezoterapia – odmładzanie dłoni
W tym przypadku popularna jest mezoterapia z użyciem niesieciowanego kwasu hialuronowego, który nawilża skórę i pobudza syntezę kolagenu. Można go łączyć ze stężoną witaminą C lub retinolem, a także innymi substancjami o działaniu liftingującym i rozjaśniającym.

Mezoterapia – cellulit
Mezoterapia pomaga modelować sylwetkę, poprawia jędrność skóry i wysmukla ciało. Zastrzyki zawierające kofeinę pobudzają mikrokrążenie i wpływają na uwalnianie tłuszczów z komórek. Wyciągi z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.

Mezoterapia – rozstępy
Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry wzdłuż rozstępu. Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych rozstępów, gdzie szczególną skuteczność wykazują koktajle z DMAE-dimetyloaminoetanolem.

Mezoterapia twarzy – mezolift
Mezolift jest mieszaniną intensywnie regenerujących i odżywiających składników, witamin, soli mineralnych, kwasów nukleinowych i koenzymów. W jego skład wchodzi również kwas hialuronowy. Nowością jest zabieg na bazie polinukleotydów, który polepsza warunki odbudowy i metabolizmu fibroblastów.

Mezoterapia – włosy
Poprzez wstrzykiwanie w skórę głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów. Najczęściej stosowane i skuteczne są aminokwasy: arginina, glutamina, cysteina, ornityna oraz witaminy z grupy B i cynk. Dzięki tym substancjom mieszki włosowe są dobrze odżywione i pobudzone do wzrostu.