20 czerwca, 2024
piękne, duże usta u kobiety

Usta odgrywają ogromną rolę w ocenie atrakcyjności nowo poznawanych osób, a w szczególności kobiet. Nasza uwaga mimowolnie się na nich skupia, ponieważ są położone w centralnej części twarzy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że większość pań marzy o pięknych ustach. W jaki sposób poprawić wygląd ust? Jakim zabiegom medycyny estetycznej na usta warto się poddać? Kwestie związane z modelowaniem ust wyjaśnia nasz ekspert.

Idealne usta – jak wyglądają?

Naukowcy poświęcili setki badań, aby dowiedzieć się, na co my jako ludzie zwracamy uwagę, przyglądając się twarzy drugiej osoby oraz co przesądza o tym, że oceniamy twarz jako atrakcyjną. Dzięki temu wiadomo już między innymi, jaki jest wzorzec idealnych ust. A więc piękne usta to przede wszystkim usta symetryczne i proporcjonalne. Przyjmuje się, że optymalna proporcja między górną a dolną wargą wynosi między 1:1 a 1:2, co pokrywa się zresztą z antyczną złotą proporcją. Oznacza to, że przy modelowaniu ust warto więc zachować umiar i nie powiększać ich nadmiernie. Piękne usta to też usta pełne, ponieważ właśnie takie mają świadczyć o zdrowiu kobiety. Atrakcyjności dodaje ustom również podkreślony łuk Kupidyna, czyli wcięcie tuż nad górną wargą.

Co zrobić, żeby mieć piękne usta?

Nie da się ukryć, że aby mieć piękne usta, należy dbać o ich odpowiednią pielęgnację. Warto wykonywać regularne peelingi, natłuszczać i nawilżać skórę, a także chronić usta przed nadmierną ekspozycją na słońce. Jednym ze sposobów na piękne usta jest też oczywiście makijaż. Pozwala on podkreślić kontur ust, dodać im blasku i nadać atrakcyjny kolor. Nie wszystko da się jednak osiągnąć make-upem. Nie jest on w stanie wyrównać symetrii ust, poprawić ich proporcji czy zwiększyć objętości. Do tego codzienne wykonywanie pełnego makijażu ust jest bardzo czasochłonne, a dobrej jakości kosmetyki to spory wydatek. Czy można trwale poprawić wygląd ust? Warto poddać się w tym celu modelowaniu ust kwasem hialuronowym w klinice medycyny estetycznej.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy/ to związek, który naturalnie występuje w skórze i odpowiada za utrzymanie prawidłowej struktury oraz nawilżenia tkanek. W medycynie estetycznej wykorzystuje się zdolność kwasu hialuronowego do wiązania wody. Dzięki tej właściwości substancja ta doskonale sprawdza się jako wypełniacz chociażby ust, jak również zmarszczek. Modelowanie ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu preparatu w okolicę czerwieni wargowej lub na granicy czerwieni wargowej i skóry. Jakie efekty można uzyskać dzięki zabiegowi z kwasem hialuronowym? W zależności od potrzeb klientki może być to powiększenie, wyrównanie asymetrii, podkreślenie łuku Kupidyna, uniesienie kącików ust i dodanie objętości. Usta można modelować różnymi technikami, na przykład na płasko lub techniką Russian lips. Ważne, aby przed zabiegiem omówić z klientką jej oczekiwania i wspólnie ustalić zakres procedury. Aby zapewnić jak największy komfort, przed podaniem kwasu hialuronowego stosuje się znieczulającą maść na usta. Sam zabieg jest krótki – trwa od 30 do 60 minut. Tuż po zabiegu usta są lekko opuchnięte. Na tym etapie kluczowe jest przestrzeganie zaleceń otrzymanych od lekarza medycyny estetycznej. Ostateczny efekt jest widoczny wtedy, gdy kwas hialuronowy zwiąże wodę, czyli po kilku dniach i utrzymuje się 6-9 miesięcy.

Gdzie powiększyć usta w Krakowie?

Powiększanie ust https://neonia.com.pl/powiekszanie-ust-krakow/ kwasem hialuronowym przynosi spektakularne efekty, dlatego ta metoda cieszy się bardzo dużą popularnością. Niestety coraz częściej zabiegi z kwasem hialuronowym są wykonywane przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji, nierzadko z wykorzystaniem preparatów o niepewnym pochodzeniu. Skutkiem może być nie tylko oszpecenie klientki (na przykład popularny kaczy dzióbek), ale także poważne powikłania w postaci zakażeń, reakcji alergicznych i martwicy tkanek. Dlatego tak ważne, aby zdecydować się na zabieg tam, gdzie będzie on przeprowadzony w sposób bezpieczny i profesjonalny. W Klinice Neonia modelowanie ust jest wykonywane zawsze przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, a pacjentkom podaje się wyłącznie zatwierdzony przez FDA certyfikowany kwas hialuronowy. Dzięki temu klientki uzyskują właśnie to, po co wybrały się do gabinetu medycyny estetycznej, czyli kształtne, ponętne i naturalnie wyglądające usta.

Artykuł powstał we współpracy z https://neonia.com.pl/