pampersy dla doroslych na nietrzymanie moczu i nie tylko

Pampersy dla dorosłych na nietrzymanie moczu i nie tylko

Czy wiesz, czym są pampersy dla dorosłych i na czym polega ich działanie? W jaki sposób dopasować pieluchy dla dorosłych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Pieluchy dla dorosłych na nietrzymanie moczu

Pampersy dla dorosłych na nietrzymanie moczu możesz spotkać w sieci czy sklepach stacjonarnych także pod innymi nazwami, jak np. pieluchy dla dorosłych czy po prostu pieluchomajtki. Każde określenie odnosi się do właściwie tego samego produktu, który przydaje się w różnorodnych sytuacjach. Dedykowany jest osobom cierpiącym na schorzenia, w których efekcie dochodzi do utraty kontroli nad czynnościami fizjologicznymi takimi jak wypróżnianie. W praktyce chodzi tu zatem m.in. o osoby z dolegliwością nietrzymania moczu, które może wystąpić z czynników psychologicznych, w wyniku rozmaitych schorzeń czy po prostu po przebytej ciąży. Oczywiście pampersy dla dorosłych przeznaczone są również dla osób po operacjach i osób przebywających w stanie śpiączki farmakologicznej.

Jakie są zalety pampersów dla dorosłych?

Pieluchy dla dorosłych to produkty, które zostały zaprojektowane w niezwykle staranny sposób, aby osobom korzystającym z nich zapewnić możliwie najwyższy komfort użytkowania. Już na początku trzeba wspomnieć, że pieluchy te nie służą do jednorazowego założenia. Nie znaczy to oczywiście, że są przeznaczone do wielokrotnego wypróżniania, a po prostu pozwalają na zdjęcie i ich ponowne założenie, co jest bardzo ważne dla osób, które są w stanie samodzielnie skorzystać z toalety. Zmiany pieluchy trzeba dokonać zależnie od częstotliwości wypróżniania i jej zapełnienia.

Nieco zaskakujące może być też to, że pampersy dla dorosłych są dość wygodne. Oczywiście taki produkt musi odpowiednio przylegać do ciała, aby jak najlepiej spełniać swoją funkcję, lecz mimo to nie ogranicza zbytnio ruchów i pozwala na wykonywanie podstawowych czynności. Oprócz tego pieluchy dla dorosłych nie wyróżniają się przesadnie pod ubraniem i mogą nawet pozostać niezauważone, co również ma ważny kontekst psychiczny dla osób z nich korzystających. Na koniec należy przypomnieć, że pieluchy są przystosowane również do tego, aby pochłaniać nieprzyjemne zapachy związane z niekontrolowanym oddaniem moczu.

W jaki sposób trzeba dobrać pampersy dla dorosłych?

Aby pieluchy dla dorosłych jak najlepiej spełniały swoją funkcję, kluczowe jest ich dopasowanie pod kątem rozmiaru. Pampersy powinny dość ściśle przylegać do ciała, co zabezpiecza na wypadek niekontrolowanych wycieków z pieluchy oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia otarć. Warto w tym miejscu zauważyć, że obtarcia pojawiają się zazwyczaj przy zbyt dużych, a nie zbyt małych pieluchach. W dopasowaniu właściwego rozmiaru pomogą Ci tabele przygotowane przez producenta oraz zmierzenie obwodu bioder. Drugi istotny element przy dopasowaniu to chłonność pieluch – tu oczywiście zależy od tego, jak często i jak obfite wycieki moczu występują. Dobierz najlepsze pampersy dla dorosłych, by cieszyć się ich pełnią działania!