22 maja, 2024

Cóż to takiego medycyna estetyczna, dlaczego coraz więcej słyszy się o jej dobrodziejstwach z niej płynących. Czy medycyna estetyczna, to coś, z czego może korzystać, każda z nas?
Oczywiści estetyczna medycyna, to bardzo szeroki pojęcie, zawiera w sobie, mało inwazyjne zabiegi, które mogą być wykonywane, przez kosmetyczki, oczywiście po odpowiednim przeszkoleniu. Ale także tak zwana medycyna upiększająca, to są operacje plastyczne, które są już bardzo inwazyjne i nie należy ich traktować pobłażliwie. Operacje plastyczne, przeprowadzane muszą być przez wykwalifikowany zespół specjalistów, pod kontrolą lekarza o specjalności chirurg plastyk. Operacje te są często wykonywane pod pełnym znieczuleniem, wiec konieczny jest także anestezjolog.

Przed poddaniem się każdego typu operacji, konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, który wykluczy wszystkie przeciw wskazania. Należy pamiętać, żeby nie wybierać klinik, przypadkowo, nie kierujmy się tez tylko i wyłącznie niską, ceną. Wiele jest przypadków, okropnych w konsekwencjach operacjach, przeprowadzanych, przez niewykwalifikowany zespół, a gdzie cena operacji była na tyle atrakcyjna, że przyciągnęła chętnych. Konieczne jest wcześniejsze sprawdzenie opini danej kliniki i lekarza prowadzącego.

Dodaj komentarz