22 maja, 2024
butelka kobieta filtr do wody

Słyszałaś już o butelce filtrującej, ale chcesz dowiedzieć się więcej? Poniżej znajdziesz rozwikłanie popularnych faktów i mitów! Poznaj szczegóły i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać, decydując się na to niezwykłe rozwiązanie.

Prowadzisz zdrowy styl życia, jesteś świadomym konsumentem? Wiesz, jak istotne jest uważne czytanie etykiet oraz weryfikacja zapewnień producenta? Szukając butelki filtrującej, warto zwracać uwagę nie tylko na popularne hasła ze sklepowych półek, informacje na forach, ale również na certyfikaty i badania prestiżowych instytucji. Jako przykładem posłużymy się butelką filtrującą Soft od polskiej marki Dafi, która oferuje produkty najwyższej jakości, produkowane w Polsce. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poniżej znajdziesz szczegóły!

1) FAKT!
Butelka filtrująca jest wykonana z tworzywa PET.

Butelka filtrująca od polskiej marki Dafi jest wykonana z tworzywa PET. Warto wiedzieć, że jeżeli materiał lub wyrób (np. PET) jest przeznaczony do wielokrotnego kontaktu z żywnością, przeprowadza się trzykrotnie specjalistyczne badania na tej samej próbce. Zagadnienie to jest regulowane przez Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

2) MIT!
Butelka wykonana z tworzywa PET jest jednorazowa.

Butelka z filtrem jest produktem przeznaczonym do wielokrotnego użytku. Jedynym elementem, który powinieneś wymieniać, jest naturalny filtr węglowy.

3) MIT!
Tworzywo, z którego wykonana jest butelka filtrująca, może zawierać szkodliwy Bisfenol A.

Butelka wielokrotnego użytku od polskiej marki Dafi jest całkowicie bezpieczna i wolna od szkodliwego bisfenolu i ftalanów. Potwierdzają to badania produktu wykonane przez niezależną instytucję.

4) FAKT!
Filtr węglowy jest naturalny i bezpieczny dla zdrowia.

Butelka filtrująca jest wyposażona w filtr, który składa się ze sprasowanego pod dużym ciśnieniem węgla aktywnego. Jest on pozyskiwany ze spalania łupin orzechów kokosowych i w 100% naturalny.

5) MIT!
Butelka z filtrem może być wyparzana i myta w zmywarce.

Pamiętaj, że butelki wielokrotnego użytku nie możesz wyparzać, ani myć w zmywarce. W trakcie mycia powinieneś używać ciepłej wody (do 50 stopni Celsjusza) oraz płynu do mycia naczyń.

Warto wiedzieć! Wyjątkiem jest butelka filtrująca Solid od polskiej marki Dafi, ponieważ jej zbiornik możesz myć w zmywarce.

6) MIT!
Filtrowana woda kranowa jest pozbawiona minerałów.

Każda butelka wielokrotnego użytku wyposażona jest w naturalny filtr węglowy, który usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, lekko podnosi jej pH, a co ważne pozostawia niezmienioną ilość minerałów, w niej występujących (głównie magnez oraz wapń).

7) FAKT!
Butelka filtrująca jest produkowana w Polsce.

Butelka z filtrem od polskiej marki Dafi produkowana jest w jednej z dwóch fabryk znajdujących się w Kielcach. Cały proces produkcji, pakowania oraz wysyłki odbywa się w Polsce.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na https://blog.dafi.pl/dafi/prawdy-mity-o-butelce-filtrujacej-dafi/ i sprawdź, co kryje w sobie ekologiczna butelka z filtrem!