12 lipca, 2024
Makijaż permanentny ust Lip Light

Na makijaż permanentny najczęściej decydują się kobiety, które żyją w ciągłym pośpiechu i nie mają czasu na codzienne malowanie. Wykonanie tego zabiegu pozwala też na skorygowanie różnych nierówności, np. wyrównanie asymetrii konturu brwi czy ust. Podjęcie decyzji o makijażu permanentnym powinno być jednak dobrze przemyślane, a sama procedura przeprowadzona przez specjalistę.

Zalety makijażu permanentnego

Makijaż permanentny niweluje konieczność codziennego, czasochłonnego malowania. Jego dużą zaletą jest uniwersalność. Takiego makijażu nie trzeba poprawiać, aby zachować idealny kontur i kolor. Nie ulega on rozmyciu po przebudzeniu rano, a także nie pozostawia śladów na ubraniach czy pościeli. Sporym atutem pozostaje fakt, że skóra nie wymaga specjalnych przygotowań przed przeprowadzeniem zabiegu. Wiele osób ma obawy, że taki makijaż jest trwały.

W przeciwieństwie jednak do tatuażu, nie pozostaje na skórze na zawsze. Z czasem pigment traci swój odcień, a przez to osłabia się i stopniowo zanika. Z reguły makijaż permanentny trzeba powtórzyć po około 2-4 latach. Po tym czasie można bez przeszkód zrobić go ponownie, nadając przy okazji wykończeniu inną odsłonę. W razie wątpliwości istnieje też opcja wykonania próbnego makijażu permanentnego, aby sprawdzić rzeczywisty wygląd twarzy po prawdziwym zabiegu.

Efektywne rozświetlanie konturu ust

Jednym z najpopularniejszych rodzajów makijażu permanentnego jest Lip Light, czyli rozświetlanie ponad konturem ust. Zabieg ten specjaliści często polecają jako dodatkowe uzupełnienie innych procedur. Jego wykonanie polega na bardzo delikatny wycieniowaniu, a następnie rozświetleniu obszaru ponad konturem ust. W zabiegu tym wykorzystywany jest bardzo jasny pigment, który zapewnia efekt rozjaśnienia i optycznego powiększenia warg. Nie występuje jednocześnie niepożądane przerysowanie konturu ust i wargowej czerwieni.

Konieczne jest odpowiednie przygotowanie do tego zabiegu. Usta są stosunkowo delikatną częścią twarzy, a przez to podatną na infekcje. Proces wprowadzania pigmentu wiąże się z koniecznością naruszenia naskórka, dlatego celem uniknięcia aktywacji wirusa opryszczki trzeba zastosować specjalny preparat przeciwwirusowy przed i po zabiegu. Decydując się na kontur ust z wypełnieniem/cieniowanie, trzeba też pamiętać o profilaktyczny zapewnieniu odpowiedniego nawilżenia i odżywienia tej części twarzy.

zdjęcie kobieta makijaż usługa

Nieskomplikowane zalecenia pielęgnacyjne

Makijaż permanentny ust Lip Light posiada w swojej ofercie klinika Anlaya. Jej specjaliści przeprowadzają zabieg z wykorzystaniem bezpiecznych metod, które nie wywołują silnych skutków ubocznych. Przez kilka godzin usta mogą być delikatnie opuchnięte, a skóra wokół nieco zaczerwieniona. Naturalnym objawem jest też nieco ciemniejszy odcień warg. W ciągu tygodnia naskórek ulega jednak złuszczeniu, a uzyskany kolor jaśnieje. Po zabiegu należy unikać dotykania, moczenia i tarcia ust, a także korzystania z basenu, spa czy opalania skóry na słońcu lub w solarium przez okres około jednego miesiąca. Po kilku tygodniach konieczne jest wykonanie dodatkowej procedury wzmacniającej, która pozwala na utrzymanie uzyskanych rezultatów. Do polecanych technik makijażu permanentnego ust należy też 3D Ombre Lips, w której używana jest technika światłocienia do nałożenia trzech różnych pigmentów. Efekt uzyskany dzięki tej metodzie jest bardzo naturalny.

Niewiele przeciwwskazań

Do wykonania makijażu permanentnego wyróżnić można stosunkowo niewiele przeciwwskazań, przez co jest to technika sprawdzająca się u większości pacjentek. W przypadku zabiegu na usta, jego przeprowadzenie nie jest zalecane w przypadku infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, łuszczycy i innych chorób dermatologicznych, cukrzycy i innych chorób układowych czy występowania świeżych blizn i poparzeń słonecznych. Do przeciwwskazań należy również ciąża i okres karmienia piersią, przyjmowanie leków antydepresyjnych, sterydowych, przeciwzakrzepowych, przeciwgrzybiczych i antybiotyków, a także wypełnienie ust kwasem hialuronowym w ciągu ostatnich kilku tygodni.