22 maja, 2024
krem na dzien dla kobiety

Czym tak naprawdę różni się krem na noc od kremu na dzień? Dlaczego tak ważne jest regularne stosowanie kremów nawilżających?

Diabeł tkwi w szczegółach

Tak naprawdę stosowanie kremów na dzień i na noc zasadniczo zależy od tego jaki tryb życia prowadzimy. Skóra żyje i funkcjonuje w rytmie nocnym, podczas snu zaczyna intensywniej niż zwykle pracować. Podczas naszego wieczornego odpoczynku temperatura skóry wzrasta oraz poprawia się znacznie jej mikrokrążenie, dzięki czemu lepiej wchłania niezbędne substancje odżywcze z kosmetyków.

Taki odpoczynek skóry w nocy ma dobry wpływ na jej elastyczność oraz na naprawę szkód spowodowanych przez słońce, mróz czy wolne rodniki. Bardzo istotnym składnikiem kremów na dzień są substancje neutralizujące szkodliwe dla naszej skóry wolne rodniki, które utleniają i niszczą błonę komórkową.

Skład kremu to klucz do sukcesu

Doskonałym składnikiem w takich kremach jest witamina A, która skutecznie niweluje wolne rodniki. W takim składzie nie powinno zabraknąć również witaminy C, która jest silnym przeciwutleniaczem pobudzającym do działania nasze włókna kolagenowe. Za to witamina E wygładza skórę oraz sprawia, że staje się jędrniejsza. Wiadomą rzeczą jest to, że krem na noc jest o wiele bardziej bogatszy od kremu na dzień. Ze względu na swoje szybkie i silnie regenerujące działanie.

Krem na dzień nastawiony jest głównie na ochronę przed słońcem i czynnikami zewnętrznymi, kremy nocne za to przede wszystkim regenerują i intensywnie odżywiają. Krem na noc w przeciwieństwie do tego na dzień nie zawiera filtrów UVA i UVB za to znajdziemy w nich witaminy oraz wyciągi z roślin. Główną zaletą kremu na noc jest to, że nawilża i zatrzymuje wilgoć za pomocą gliceryny oraz kwasu hialuronowego. Często składniki takie jak retinol, alatonina czy soja występują również w kremach na dzień tylko w mniejszych ilościach aniżeli w kremach na noc.

krem na dzien dobry

Filtry UV zawarte w kremie na dzień zapobiegają szkodliwemu działaniu promieni słonecznych oraz w ich składzie znajdują się niezbędne przeciwutleniacze, które chronią naszą skórę przed wolnymi rodnikami. Główną funkcją takiego kremu jest nawilżanie skóry, która codziennie narażona jest na wiele szkodliwych czynników takich jak klimatyzacja czy ogrzewanie.

Profesjonalne podejście do pielęgnacji naszej skóry

Krem na dzień to wysoce skoncentrowana emulsja stosowana najczęściej jako podkład pod makijaż. Najczęściej taka warstwa kremu wchłania się szybko i nie pozostawia po sobie tłustego śladu. Taki krem na dzień, który ma za zadanie matowanie zawiera dodatkowe oraz niezbędne pigmenty. Głównym problemem jest wysychająca skóra i zrogowaciały naskórek twarzy, możemy temu zaradzić poprzez regularne stosowanie kremu.

krem dzienny

Teraz, gdy wszystko idzie na przód, kremu w swoim działaniu mogą zaoferować nawet 24 godzinną ochronę. Krem na dzień w swoim składzie zawiera niezbędne tłuszcze roślinne np. masło kakaowe czy też olej z jojoby. Z pewnością taki krem powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Dla cery tłustej nie należy stosować emulsji o zbyt dużej zawartości tłuszczów, może to spowodować powstawanie zaskórników i zatkanie porów. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie kremu na dzień i równocześnie na noc to zapewni komplet składników odżywczych dla naszej skóry.

Istota kremu na dzień

Filtr przeciwsłoneczny to ważny składnik kremu na dzień, dzięki niemu opóźnia starzenie się skóry i powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Warto zwrócić uwagę na skład takiego kremu, substancje aktywne zawarte w nim powinny przede wszystkim pobudzać syntezę kolagenu oraz spłycać zmarszczki. Retinol zawarty w kremie doskonale regeneruje zniszczone włókna kolagenowe i naskórek naszej skóry.

Istotny jest również tlen, który pobudza przemianę materii i dodatkowo ulepsza wchłanianie się składników odżywczych. Na pewno kwasy owocowe w dużym stopniu przyczyniają się do zwiększenia produkcji kolagenu oraz poprawiają koloryt naszej skóry. Na rynku znajdziemy wiele kremów bogatych w naturalne składniki, bez dodatku chemicznych specyfików. Główną zasadą przy stosowaniu kremów jest nawilżanie przy skórze młodej oraz regenerowanie przy skórze dojrzałej. Ważnymi składnikami takiego kremu są również minerały Morza Martwego wspomagające równowagę w naszej skórze oraz wyciąg z aloesu, który ma działanie kojące. Istotnym elementem pielęgnacji jest nakładanie kremu, czy to na dzień czy na noc po wcześniejszym dokładnym oczyszczeniu skóry, aby aktywne składniki mogły zostać lepiej wchłonięte. Krem na dzień to ważna część pielęgnacji i nawilżania każdego rodzaju skóry.

Dodaj komentarz