22 maja, 2024
kapelusz kobiecy

Nakrycia głowy odgrywają dużą rolę ochronną przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UV. Czy można być modnym i chronić nasze zdrowie w słoneczne dni?

Czapka i kapelusze hitem na lato

Kto jak kto, ale my kobiety doskonale wiemy, jak bardzo kapelusze poprawiają nasze rysy twarzy, przez co stajemy się bardziej atrakcyjne. Taki kapelusz może zdziałać cuda na naszych głowach. Jeśli natomiast mamy na myśli czapki z daszkiem, doskonale sprawdzają się one w ciepłe i upalne dni. Przede wszystkim chronią nas przed słońcem w naprawdę słoneczną porę roku jaką jest lato. To okres, gdy słońce jest wyjątkowo groźne dla naszego organizmu, w szczególności w tzw. godziny szczytu w ciągu dnia. Na pewno to niewątpliwy hit na długie, piesze wycieczki w góry, czy po prostu spacer po parku. W połączeniu z luźnym topem i szortami tworzy wyjątkowy casualowy zestaw na co dzień.

Z pewnością taka czapka na lato doda nam sportowego wyglądu oraz niezaprzeczalnego uroku. Wśród sportowców jest to element wręcz nieodłączny w codziennym ubraniu. Taka czapka to hit na polskich plażach, oprócz tego, że chroni nas przed słońcem, staje się elementem ubioru. Możemy kupić różne wzory i kroje takich czapek z daszkiem. Poczynając od rożnej długości takiego daszku, w zależności od upodobań, a kończąc na kolorze. Tak, kolor gra tu dużą rolę, ponieważ latem zawsze modne są jasne i pastelowe kolory.
Niezbędnik każdego miłośnika słońca

Moda a wygoda

Współcześni projektanci stawiają na szyk i wygląd, nie koniecznie na wygodę i ochronę. Pewne jest to, że im drobniejsza osoba, tym kapelusz powinien być mniejszy. Dla kobiet wysokich dopuszczalne są niemalże wszystkie wzory. Taka czapka w szczególności na okres letni ma wiele niezaprzeczalnych walorów i zalet.

Często nasze upodobania modowe mijają się z tym co tak naprawdę jest korzystne dla naszego ciała i skóry. Zapominamy po części o tym, jak bardzo szkodliwe mogą być takie nadmierne „kąpiele” słoneczne. Gdy na wystawie sklepowej zobaczymy kapelusz, który tylko w małym procencie chroni naszą głowę przed słońce i go kupujemy to głownie kierujemy się modą. Przecież to właśnie wszyscy teraz noszą, więc dlaczego ja miałabym się wyróżniać? A to przecież mija się z celem oraz wygodą noszenia takiego nakrycia na głowę.

Piękna opalenizna a zdrowie

To twarz jest naszą wizytówką, która niezależnie od wszystkiego jest po prostu na widoku. Bardzo chcemy być równomiernie opalone, niezależnie od skutków jakim są poparzenia czy udar słoneczny. Nie zdajmy sobie w tym momencie sprawy, że nierozsądne opalanie pomimo tego, że poskutkuje ładna opalenizną, może zagrozić naszemu zdrowiu. Dlatego tak ważne jest noszenie czapek czy kapeluszy w upalne dni,bo chroni nas to przed porażeniem cieplnym i możemy wyglądać modnie.

Na pewno w słoneczne dni bardziej niż zwykle powinniśmy na siebie uważać, a konkretniej nasze głowy. Kiedy mamy zamiar wyjść w słoneczne i upalne dni z domu, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim zabranie ze sobą wody, ubranie się w odzież nie krępującą ruchów tzn. przewiewne i luźne ciuchy. Dodatkowa rzeczą o jakiej nie powinniśmy zapomnieć to ochrona naszej głowy, poprzez noszenie kapeluszy, czapek czy chustek. Dziecko powinno mieć w szczególności taką czapeczkę na lato . Takie słoneczne i pogodne dni nastrajają nas pozytywnie i zapominamy o tym, że wszystko w nadmiarze nam może zaszkodzić.

Dodaj komentarz