12 lipca, 2024

Przeróżnego typu zabiegi wybielania zębów są oczywiście dostosowane do czasu w jakim chcemy wykonać wybielanie, ceny oraz komfortu korzystania. Istnieje szereg metod, które mniej lub bardziej stały się podstawowymi elementami dbania o wygląd naszych zębów. Do najbardziej popularnych zabiegów wybielających zęby należą te, które możemy samodzielnie przeprowadzić w naszym mieszkaniu. Są to najczęściej paski żelowe oraz nakładki, które musimy nosić przez kilka godzin dziennie, dla uzyskania efektu w ciągu kilku tygodni. Niestety, ale konieczność noszenia pasków przez długie godziny nie jest jedynym utrudnieniem w korzystaniu z tego typu metody wybielania zębów.

Przy stosowaniu przeróżnych zabiegów wybielających musimy zachować ścisły rygor żywieniowy, który często jest określany jako biała dieta. Czymże jest to enigmatycznie brzmiące określenie. W codziennie spożywanych produktach żywnościowych są obecne liczne czynniki, które mogą wywoływać przebarwienia płytki zębowej. Niezależnie od charakteru pokarmu, na powierzchni naszych zębów tworzy się kamień, który sam ma właściwości przebarwiające oraz sprawia, że substancje stricte barwiące mogą się odkładać na powierzchni szkliwa. Jest to czynnik, który bezpośredni predystynuje do rozwoju przebarwień.

Po usunięciu kamienia najczęściej przystępujemy do sprawdzonych i tanich metod wybielających. Są one czasochłonne, a w trakcie ich wykonywania nie możemy oczywiście spożywać żadnych pokarmów, dozwolone jest jedynie dostarczanie płynów pod postacią wody mineralnej. W trakcie całej kilkutygodniowej terapii na cenzurowanym powinny pozostawać przeróżne napoje takie jak kawa, herbata, wino, słodycze.

Nie powinniśmy również absolutnie nie palić tytoniu. Jeśli już zmuszeni jesteśmy do dostarczania nikotyny, to starajmy się przejść na elektroniczne papierosy, które dostarczają ten alkaloid bez równoczesnego dostarczania substancji smolistych, które powodują przebarwienia na powierzchni zębów i dziąseł. Musimy wszyscy mieć na uwadze fakt, iż koniecznym jest stosowanie tego typu reżimu przez cały czas trwania kuracji wybielającej. Stąd tak wysoka cena szybkich terapii, które korzystają z nadtlenku mocznika oraz światła ultrafioletowego. Uzyskuje się w ten sposób w bardzo krótkim czasie rozjaśnienie zębów o kilka tonów, bez konieczności utrzymywania w trakcie terapii bardzo rygorystycznych wskazań. Dla osób aktywnie pracujących czymś abstrakcyjnym może się wydawać nie korzystanie z kawy, czy słodkich przekąsek w przerwach w pracy.

Trzeba mieć świadomość, że tego typu posiłki bardzo mocno nam szkodzą. Warto też jest postarać się, aby tak zwana biała dieta nie była tylko i wyłącznie praktyką podejmowaną przy okazji wybielania zębów. Korzyści płynące ze świadomego żywienia, a także rozsądnego dostarczania pokarmów są naprawdę olbrzymie. Pamiętajmy szczególnie o tym, że nasze uzębienie ulega bardzo łatwemu przebarwieniu w toku codziennego żywienia.

A więc jak wybielić zęby, wystarczy tylko i wyłącznie wyeliminować z naszej diety liczne barwniki i postawić na produkty naturalne. Już to pozwoli nam znacząco ograniczyć niekorzystny wpływ barwników, które znajdują się w spożywanym przez nas pokarmie. Kolejną rzeczą jaką warto jest podkreślić, to codzienna higiena jamy ustnej. niestety, ale wielu z nas zapomina o tymże jest to bardzo istotna praktyka, bez której nie można zadbać o wygląd i zdrowie swojego uzębienia. Najczęściej przez zabieganie oraz życie w stresie zapominamy o tym, że higiena jamy ustnej ma ogromne znaczenie w utrzymaniu dobrego stanu i wyglądu naszego uzębienia. Starajmy się szczotkować codziennie zęby rano i wieczorem.

Dobrym posunięciem jest stosowanie różnego typu płynów do płukania oraz nici dentystycznych, ponadto bardzo dobrym posunięciem może być szczotkowanie zębów także po każdym posiłku, co już w znacznym stopniu wyeliminuje rozwój przeróżnych infekcji o obrębie zębów i dziąseł. Dbajmy o nasze zęby, nie tylko ze strony wizualnej. Mamy ich komplet na całe życie i nie warto jest rezygnować z pięknego uśmiechu tylko i wyłącznie przez niemądre praktyki.

Dodaj komentarz