22 maja, 2024
masa perlowa pierscionki

Zastanawiasz się nad kupnem pierścionka z masy perłowej? Poniżej znajdziesz informację, dlaczego jest to tak piękna biżuteria, czym się ona charakteryzuje oraz gdzie można dokonać zamówienia.

Masa perłowa to materiał, który jest bardzo ceniony w biżuterii. Przez to właśnie na rynku pojawia się sporo imitacji, które często trudno odróżnić od prawdziwych. Warto wiedzieć, że przy rozpoznawaniu, czy mamy do czynienia z prawdziwą, czy sztuczną masą perłową, nie warto sugerować  się ceną. Na rynku można znaleźć imitacje, które są wykonane z największą starannością, ale idzie to w parze również z ceną.

Aby poznać wysokiej jakości produkt, należy dotknąć wyrobu oraz postukać nim o metal. W przypadku prawdziwej masy perłowej jest chłodna w dotyku oraz wydaje się przyjemniejsza i ma dźwięczny odgłos przy uderzeniu. Przez plastik sprawia wrażenie cieplejszego, ale przy stuknięciu produktem metalowym przedmiotem można usłyszeć pusty, głuchy dźwięk.

Masa perłowa występuje najczęściej w kolorach tj.: biel, kremowy, delikatny śmietankowy, ale może również mieć inne, bardziej nasycone barwy – zieleń, fiolet, aż po kolory szarości. Nie są to jednak mono odcienie – masa perłowa mieni się i srebrzy się wieloma tonami. Najrzadsza i horrendalnie droga odsłona tego wyjątkowego kamienia pochodzącego z Nowej Zelandii przybrała niebiesko-zieloną barwę. Często nazywa się ją opalem morskim – mieni się, opalizuje i przyciąga spojrzenia swoim niesamowitym blaskiem.

Czym charakteryzują się pierścionki z masą perłową?

Co ważne pierścionki z masą perłową są to niezwykle eleganckie produkty idealne praktycznie na każdą okazję. Produkty z masy perłowej mogą to być np. kolczyki, spinki. Występują również w złotej oprawie. Biżuterię można zamówić na prezent dla bliskiej osoby. Część z pierścionków ma drogie, ale wyjątkowe kamiennie.

Gdzie kupić pierścionek z masą perłową?

Pierścionek z masą perłową zalicza się do kategorii biżuteria piękna. Powraca ona do łask dzięki nowoczesnemu wzornictwu, który łączy się  z jubilerskim kunsztem. Wyjątkowe pierścionki z masy perłowej mogą podkreślić kobiecą urodę subtelnym blaskiem i wskazać lekko na wyjątkowość. Pierścionek jest dostępny w wielu punktach jubilerskich np. Ditta Zimmermann. W większości z nich zachodzi szybka dostawa. Jeżeli jakiegoś produktu nie ma na stanie, to np. pierścionek można zobaczyć, kiedy będzie ponownie dostępny. Niezwykle ważny jest rozmiar biżuterii. Wysyłka również nie jest trudna. Warto dobrać motywy biżuterii to ich właścicieli. Czy słyszeliście kiedyś o tej firmie?