projekt sukienki

Warto zaprojektować swoją sukienkę

Wiele znanych firm w branży modowej co sezon oferuje niepowtarzalne i awangardowe modele ubrań. Często awangarda ta ma swoją cenę, może nie najwyższą ale też nie małą biorąc pod uwagę ilość zużytego na ciuszek materiału czy jego jakość. Równie dobre efekty możemy osiągnąć…szyjąc samemu, w domu. I nie trzeba mieć do tego skończonej szkoły zawodowej.

Własna sukienka to własne detale na niej

Co więcej, jest to idealna okazja do stworzenia wymarzonej sukienki, z dokładnie takimi detalami jakie sobie zaplanujemy – trzeba przyznać, że kupując sukienkę w sklepie idziemy na pewne ustępstwo, w rzeczywistości godząc się na to, co oferuje sklep. Aby zaprojektować wymarzoną sukienkę, potrzebujemy podstawowe przybory krawieckie – centymetr, nożyczki, igły i nici w kolorze pasującym do materiału.

Uprzednie narysowanie jej na kartce papieru z pewnością ułatwi nam zadanie. Warto także skompletować dodatki takie jak klamerki, guziki, koronki. Jeśli sukienka ma być z prześwitującego materiału, warto będzie pomyśleć o podszewce. Formy z łatwością znajdziemy w internecie.

Dodaj komentarz