20 czerwca, 2024
syn spakowany

Kolonia to niewątpliwie niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Nowo poznane osoby, masa nowych doświadczeń oraz gwarancja niezapomnianych wspomnień to tylko niektóre z wielu zalet koloni. Każdy z nas pamięta wycieczki z czasów dzieciństwa. Wycieczki to przecież bardzo ważny aspekt na etapie dzieciństwa.

Kolonia wymaga odpowiedniego przygotowania. Wiele rodziców zastanawia się co włożyć do plecaka swojego syna, aby na koloni miał przy sobie wszystko co potrzebne. Istnieje szereg przedmiotów, które obligatoryjnie powinny znaleźć się w plecaku, bądź torbie chłopca, który wybiera się na kolonie.

W co spakować syna na kolonie?

Wybór będzie przede wszystkim uzależniony od miejsca, do którego wybiera się syn. Torba zdecydowanie lepiej sprawdzi się podczas wyjazdu do miasta. Walizka na kółkach pozwoli skutecznie odciążyć dziecko od ciężkiego bagażu. Plecak natomiast będzie trafniejszym wyborem jeśli kolonia będzie miała miejsce w terenach górskich, zalesionych czy w innych tego typu miejscach.

Nie zapomnij o kosmetyczce!

Kosmetyczka to niezwykle ważny element wyposażenia podczas każdego wyjazdu. W kosmetyczce powinien znaleźć się między innymi:

  • krem z filtrem,
  • środek przeciwko kleszczom i komarom,
  • notes i długopis,
  • szczoteczka do zębów,
  • plastry.

Jakie ubrania powinny znaleźć się w torbie na kolonie?

Pakując ubrania należy wziąć pod uwagę, iż t-shirt oraz bielizna będą zmieniane codziennie. Ponadto, warto pamiętać, że podczas wyjazdu mogą wystąpić niekorzystne warunki pogodowe. Z tego powodu syn powinien wziąć ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, kurtkę, bluzę oraz długie spodnie. Z pewnością dobrze będzie, jeśli syn weźmie ze sobą także parasolkę. Kiedy wyjazd jest kilku-, bądź kilkunastodniowy, wówczas należy zadbać o odpowiednią liczbę par obuwia. W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się buty chłopięce Bartek. Producent oferuje naprawdę wiele modeli obuwia, które spiszą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Buty można znaleźć na stronie internetowej https://bartek.com.pl/buty-chlopiec.

Odpowiednia ilość gotówki

Kieszonkowe to bardzo ważny aspekt każdej wycieczki. Kwota powinna być uzależniona zarówno od tego jak długo trwa kolonia, jak i od miejsca, w którym chłopiec będzie cieszył się odpoczynkiem wraz z rówieśnikami. Dając dziecku pieniądze, warto także zastanowić się nad miejscem przechowywania pieniędzy. Portfel powinien być ukryty głęboko w bagażu. Do kieszeni spodni, czy kurtki można schować drobne pieniądze na małe zachcianki po drodze.

Kolonia to wspaniały czas w życiu dziecka. Odpowiednia „wyprawka” pozwoli na spędzenie tego czasy w pełnym komforcie. Ubrania, kosmetyczka, odpowiednia ilość gotówki oraz solidny plecak, bądź torba to niezbędne przedmioty, które powinien mieć ze sobą każdy uczestnik kolonii.

Oczywiście wszystko będzie uzależnione także od tego jak długo będzie trwała kolonia. W końcu inaczej powinno się przygotować syna na dwudniowy wyjazd, aniżeli na dwutygodniowy. Bardzo istotnym aspektem jest także miejsce.