pan młody na ślub

Pan Młody: jak przełamać klasykę w stylizacji na swój ślub?

Narzeczeni, którzy wkrótce mają stanąć na ślubnym kobiercu, zazwyczaj robią wszystko, by w swoim wymarzonym dniu prezentować się perfekcyjnie. Wybór odpowiedniej stylizacji dotyczy nie tylko panny młodej, ale także pana młodego. Na szczęście, wybór różnego rodzaju garniturów i dodatków w sklepach jest bardzo szeroki i zróżnicowany.

Ślubna stylizacja – czy klasyka musi być nudna?

Nie ulega wątpliwości, że ślubna stylizacja pana młodego powinna być elegancka i modna. Oczywiście wcale nie oznacza to, że musi ona zawiewać nudą. Ostatnimi czasy coraz większa liczba panów młodych decyduje się na odejście od klasyki na rzecz odrobiny szaleństwa. Zwłaszcza kameralne, niewielkie wesela sprzyjają ubiorom o oryginalnym charakterze i zabawie modą. Trzeba pamiętać o tym, by garnitur ślubny pasował do osobowości i gustu pana młodego – tylko wtedy będzie on czuł się w nim jak we własnej skórze.

Jak przełamać klasykę w męskiej stylizacji ślubnej?

W nadchodzącym sezonie ślubnym bez wątpienia podstawą stylizacji pana młodego będzie garnitur ślubny. Może on stanowić bazę całej stylizacji, umożliwiając zabawę wzorami, kolorami czy też niestandardowymi fasonami.

Można powiedzieć, że do tej pory kolorowe garnitury były zarezerwowane głównie na nieoficjalne imprezy. Tymczasem coraz większa liczba panów młodych decyduje się na włożenie ich na własny ślub. Kolorowe garnitury fantastycznie sprawdzą się na weselach plenerowych, a także tych utrzymanych w nieco mniej formalnym stylu. Bardzo ważne jest, by charakter ubioru pana młodego dopasowany był do stylizacji panny młodej.

Bawiąc się kolorem, można pójść na całość i dobrać spodnie od jednego garnituru do marynarki pochodzącej z innego kompletu. Tego typu połączenia kolorystyczne mogą wiązać się z naprawdę interesującym efektem końcowym. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by zachować umiar, unikając nadmiernej przesady.

Ciekawe dodatki i akcesoria

Pan młody, który chce aby jego ślubna stylizacja nie była nudna, może zdecydować się na dobór oryginalnych akcesoriów. Przykładowo, nawet klasyczny, czarny garnitur będzie wyglądał fantastycznie z kolorową, rzucającą się w oczy muszką. Wielu panów młodych decyduje się również na dekoracyjny fular, który przywodzi nieco na myśl modę minionych wieków. Wygląda on naprawdę efektownie i każdemu mężczyźnie dodaje elegancji i powagi.

Jeśli chodzi o męski garnitur ślubny, to doskonale wygląda on zestawiony z szelkami. Tego typu stylizacja jest oryginalna i niebanalna – doskonale będzie pasować do wesela w stylu rustykalnym bądź też boho.

Pan młody, który chce nieco zaszaleć z doborem dodatków, może również zdecydować się na kupno cylindra. I chociaż stosunkowo rzadko spotyka się go w męskich, ślubnych stylizacjach, to jednak bez wątpienia jest on dodatkiem oryginalnym i eleganckim. Szczególnie dobrze będzie prezentował się z nieco staromodnym frakiem bądź też smokingiem.

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na to, by przełamać banał i nudę w męskiej, ślubnej stylizacji. Coraz większa liczba panów młodych decyduje się na zabawę modą, co przynosi naprawdę spektakularne efekty.