super kolor włosów

Modne kolory włosów

Wiosną możemy nie tylko zmienić fryzurę, ale również kolor włosów. Jak dobrać właściwy kolor do oczu i karnacji? Jakie kolory włosów są modne na wiosnę?

Najmodniejsze wiosenne kolory włosów

Jeśli któregoś dnia przebudzimy się i zapragniemy wielkiej zmiany, a samo podcięcie włosów, to za mało, zawsze możemy dokonać radykalnych czynów, czyli całkowitej metamorfozy koloru włosów. Do fryzjera wybierze się brunetka, a próg salonu przekroczy blondynka. Jeśli akurat tego pragniemy, to co stoi na przeszkodzie, aby spróbować takiej odmiany.

Tak poważną zmianę koloru włosów pozostawmy fryzjerowi, ponieważ zabieg ten wymaga użycia odpowiednich środków. Samodzielne rozjaśnianie włosów kończy się zazwyczaj marchewkowym efektem.
Najmodniejsze kolory w tym sezonie to: ciepły blond, który doskonale ociepla naszą karnację, przy czym pasuje wielu kobietom. Jest jednak dość trudny do osiągnięcia w przypadku kobiet, których naturalny kolor włosów jest bardzo ciemny.

Czy mężczyźni wolą blondynki?

Ponadczasowy jest oczywiście jasny blond, ale polecany przede wszystkim dla kobiet o jasnej, niczym porcelanowej karnacji. Najważniejsze bowiem, aby kolor włosów idealnie współgrał z kolorem skóry. Nie ma nic gorszego jak wrażenie sztuczności, zarówno na głowie, jak i na twarzy. Zatem zawsze warto stawiać na naturalność, nawet taką lekko wystylizowaną.

Czy jednak szatynki?

W tym sezonie hitem będzie kolor czekoladowy, odcień naturalny oraz wyjątkowo urokliwy. Idealnie współgra on z ciemną, oliwkową karnacją. Powstaje wówczas niezwykłe połączenie, które sprawia, że kobieta wygląda pociągająco oraz tajemniczo.

Jeśli natomiast kobieta ma piękne ciemne oczy, ale cerę jasną, doskonale będzie prezentować się w ciemnych odcieniach gorzkiej czekolady.

Dla kobiet odważnych, które uwielbiają przyciągać wzrok, idealnym rozwiązaniem będzie ognisty, rudy kolor włosów, który współgra z bladą cerą, pełną piegów i zielonymi oczami. Królować będą rudości wielotonowe, czyli połączenie miedzi i mosiądzu.

A może normalny czarny kolor ?

Jeśli jednak jesteśmy zwolenniczkami czarnego koloru włosów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozostać mu wiernym. Kolor czarny można wiosennie wzbogacić o granatowe lub czerwone pasemka.

Celebrytki, takie jak Maja Sablewka, czy też Edyta Górniak wprowadzają również trend w postaci kontrolowanych odrostów. Kontrolowanych, ponieważ stworzonych przed stylistę, fryzjera. Jest to ciekawy trend, który zapoczątkowała jakiś czas temu Drew Barrymore. Pomysł ten musi być jednak od początku do końca kontrolowany przez fryzjera, aby osiągnąć zamierzony, oczekiwany efekt.

Kolory włosów – Trendy 2018

Zatem również w koloryzacji podstawą będzie naturalność. Brak wystudiowanej przesady, sztucznych dodatków i gadżetów. Królować będą włosy luźne lub też zebrane w fantazyjne warkocze, czy też upięcia, w kolorze jasnego oraz ciepłego blondu, brązu, gorzkiej czekolady. Dla stałych wielbicielek czerni, propozycją będą pasemka.

wlosy pasemka

Warto kierować się opinią stylistów i znanych fryzjerów, ale również warto zachować zdrowy dystans i czerpać z porad innych, tworząc przy tym swoje własne niezapomniane stylizacje. One ucieszą najbardziej. Zwłaszcza, że to co jest na czasie, trendy, nie zawsze pasuje do naszego typu urody, czy też charakteru. Zatem korzystajmy z pomysłów, ale zachowajmy przy tym swoje własne ja.

Dodaj komentarz