szpilki dla kobiety sklep naładniejsze

Szpilki – najlepsze buty dla kobiety?

Szpilki bezsprzecznie są jednym z bardziej wyrazistych elementów podkreślający kobiecy sexapil. Ukochane i znienawidzone – która z nas nie ma choć jednej pary w swojej szafie?

Trochę o historii szpilek

Mało kto wie, że pierwsze buty były przeznaczone dla mężczyzn, a nie dla kobiet i były wyznacznikiem statusu społecznego. Ich głównym celem była ochrona stopy a nie jej ozdoba. Płaskie i z obcasem, do jazdy konnej i do pieszego pokonywania dalekich dystansów. Od starożytności po czasy współczesne ewoluowały razem z ludzkością aż w końcu w Europie w latach 20 XX wieku fizyk Olbrecht Kliczka wymyślił szpilki zwężając obcas w ówczesnych butach.

Nowa forma zachwyciła kobiety, które chętnie zaczęły pokazywać się w eleganckim obuwiu dzięki któremu postawa się prostowała, nogi wydłużały, a wszystkie krągłości ciała bardziej eksponowały.

najlepsze szpilki wygodne

Trudno uwierzyć w to, że niedługo po wynalezieniu szpilek nad ich wyjątkowością zawisły czarne chmury. Uznano bowiem, że buty te kojarzone są z rozwiązłym trybem życia, ścisłą erotyką z kobietami lekkiego obyczaju. Stały się symbolem złego gustu. A wszystko dlatego, że kobiety stały się bardziej smukłe, że nowe obuwie wymuszało podczas chodzenia naturalne kołysanie biodrami i co gorsze dodawały centymetrów niejednokrotnie przewyższając męską sylwetkę.

Czy aż tak szkodzą zdrowiu?

W późniejszym czasie stały się elementem medycznych rozważań na temat ich szkodliwości. Uznawano bowiem, że szpilka powoduje zniekształcenie stopy, deformacje palców, halluksy, bóle kręgosłupa i są przyczyną naciągniętych mięśni i ścięgien.

Prawda jest taka, że ile ludzi tyle opinii. Inni naukowcy uważają zaś, że nie można chodzić stale w płaskim obuwiu gdyż zbytnio obciąża, to kręgosłup i krzywi się ogólna postawa.

Co z tym sexapilem

Hmm czego nie robi się dla pięknego, pociągającego wizerunku. Nawet kosztem zdartych pięt, bolących palców i obolałych nóg. Kobieta ma być piękna i ma kipieć sexapilem, więc szpilka to najlepszy przyjaciel.

Męska część populacji nie zaprzeczy, że przepiękna Merylin Monroe, czy modelka Naomi Campbell w butach na płaskim obcasie nie byłyby tak bardzo zachwycające. Ta pierwsza nawet dla lepszego efektu „wachlowania„ biodrami miała jedną szpilę krótszą od drugiej.

Jak dobrać szpilki?

Cóż, but ma być przede wszystkim wygodny, chociaż zdarza się kupić czasami parę szpilek niezbyt leżącą na stopie, ale za to wyglądającą obłędnie. W kwestii poświęcenia kobiety nie mają sobie równych. Jeśli jednak nie musimy aż tak się poświęcać to najprościej założyć obie szpilki na nogi i swobodnie się przespacerować. Gdy okaże się, że chodząc nienaturalnie krzywi się nam postawa, lub obcas zbytnio wygina się nam do tyłu, to niestety należy poszukać innych. Wysokość i grubość szpilki ma tu decydujące znaczenie.
buty na obcasach najlepsze
Są panie dla których 20 cm obcasa to bułka z masłem, ale są i takie które potrzebują bardziej stabilny bucik. Poza tym przecież każda z nas jest inna i różnimy się budową ciała. Grubość łydki, wielkość stopy to najważniejsze kryterium doboru szpilek. Niedopuszczalne jest wybieranie obuwia gdzie stopa bokiem wystaje nam poza podeszwę lub noga wygląda jak klocek po założeniu szpilki. Niemniej jednak im bardziej dopasowana szpilka do naszej postawy tym i wygląd, i sposób chodzenia bardziej naturalny.

Sposób chodzenia

Wbrew pozorom chodzenie na obcasie nie należy do łatwych. Kobiety, które większość życia przechodziły w płaskim obuwiu i chcą się pokazać w sexownych szpilkach muszą niestety odcierpieć swoje i trochę się poświęcić. Ustać na tak niestabilnym, cienkim obcasiku jest naprawdę trudno. Ustać, a co dopiero chodzić nie wywołując sensacji i nie wykręcając kostek. Fachowcy z Nowego Yorku na co dzień zajmujący się modellingiem założyli nawet szkołę dla pań oferującą naukę chodzenia na wysokim, cienkim obcasie. Zajęcia mają również na celu wzmocnienie i uelastycznienie mięśni łydek.

Świat mody kocha szpilki

Choć trendy w modzie zmieniają się jak w kalejdoskopie to jednak niezaprzeczalnie szpilki mają swoją ustabilizowaną pozycję. Zmieniają się jedynie detale w postaci, grubości i koloru podeszwy, kształtu czubka, wysokości i grubości obcasa. Projektanci stosują coraz bardziej wymyślne sposoby wyróżnienia szpilek, jednak w swych pracach zawsze brane są pod uwagę.

super szpilki zlote dla kobiety buty

Drogie Panie, ubierając szpilki stwarzacie sytuację w której same czujecie się piękniejsze i niezależnie od poglądów znajdziecie uznanie i zachwyt wśród męskiej części ziemskiego globu.

Czerwone szpilki

Czerwone szpilki to coś co każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie. Symbol kobiecości, seksapilu i ekstrawagancji. Jednakże jak się okazuje w praktyce wcale nie łatwo znaleźć wymarzone czerwone szpilki.

Odcieni czerwieni jest wiele; Firmy najczęściej proponują czerwień wpadającą w bordo, a najtrudniej znaleźć soczysty mocno nasycony kolor.Po przefiltrowaniu wielu sklepów  znanych marek najbardziej rzuciły się nam w oczy buty: Pedro Miralles,French Connection, Moschino Cheap & CHIC, Magrit, TUK,StylistClick i kilka innych.

Najbardziej soczystą czerwień znaleźliśmy w kolekcji marki Noë. Piękne lakierkowane czółenka ze skóry na 11 centymetrowej szpilce to propozycja dla kobiet nowoczesnych, seksownych i pewnych siebie. Te buty będą jedną z mocniejszych stron stylizacji, dlatego reszta nie powinna być zbyt ekstrawagancka. To one powinny przykuwać uwagę i być tak zw. „kropką nad i ” stylizacji.

To samo tyczy się stylizacji, którym chcemy dodać mocnego akcentu, przełamać „nudę”, czymś co nada im charakteru. Czerwone, seksowne szpilki będą idealne.

Dodaj komentarz