22 maja, 2024

O tym, że rower ma dobroczynny wpływ na cały nasz organizm, chyba każdy już wie. Jednak warto bliżej przyjrzeć się poszczególnym korzyściom, by móc w końcu zacząć doceniać swoje własne dwa kółka. Być może dla wielu osób będzie to jednocześnie doskonałą okazją do przerzucenia się na rowerowy transport.

Jazda na rowerze wpływa doskonale na wiele organów i układów naszego ciała. Korzysta więc na tym zarówno układ krążenia, jak i układ nerwowy oraz odpornościowy. Niewątpliwie jednak rower daje nam przede wszystkim szansę zadbania o nasz kręgosłup oraz
o poszczególnie mięśnie naszego ciała.

By na jeździe na rowerze skorzystał nasz kręgosłup, musimy zadbać o właściwą pozycję podczas jazdy, wynikającą między innymi z ustawienia na odpowiedniej wysokości siodełka oraz kierownicy. Podczas jazdy wzmacniać się będą również nasze mięśnie – głównie mięśnie grzbietu oraz brzucha. Rower ma także doskonały wpływ na nasze nogi, które wraz z liczbą pokonanych kilometrów, będą stawać się szczuplejsze oraz smuklejsze.

Rower w końcu może być idealną propozycją dla wszystkich tych, którzy właśnie myślą o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Każda przejażdżka będzie bowiem absolutną gwarancją spalanych kalorii i utraty zbędnej tkanki tłuszczowej. Jak się okazuje, szybka jazda pomoże nam zrzucić około sześciuset kalorii w ciągu godziny, natomiast wolna – około trzystu. Jazda na rowerze, co najważniejsze, nie obciąża dodatkowo naszego serca, więc tę formę aktywności fizycznej można śmiało polecić wszystkim tym, którzy cierpią na różnego rodzaju schorzenia układu krążenia. Wcześniejsza konsultacja z lekarzem oczywiście może być pomocna.

Dodaj komentarz