Jak prawidłowo dobrać okulary przeciwsłoneczne?

ch głównym zadaniem jest ochrona naszych oczu przed słońcem, jednak nie od dziś wiadomo, że dodają one każdemu mężczyźnie uroku, wyrażają jego styl oraz wplatają w nasz wygląd nutkę tajemniczości. Okulary przeciwsłoneczne, bo o nich właśnie mowa, to także potężne narzędzie w rękach wszystkich stylistów. Warto samemu nauczyć się jak z nich korzystać i jak właściwie dobierać je do kształtu swojej twarzy.

Twarz pociągła

Wszystkie osoby o pociągłych twarzach powinny decydować się na okulary o wyrazistych, pionowo przecinających twarz oprawkach. Przyciągają one uwagę do linii brwi, dzięki czemu spoglądająca na nas osoba odniesie wrażenie, że dolna część naszej twarzy jest zdecydowanie szersza.

Twarz prostokątna

Dla osób o prostokątnej twarzy poleca się głownie okulary o szerokich szkłach. Pasować będą zarówno te, które wygięte są na boki, jak i modele ze szkłami ściętymi u dołu. W tym przypadku trzeba jednak uważać na odpowiedni rozmiar naszych okularów. Jeśli zauważysz, że oprawki opierają się na policzkach, warto poszukać nieco mniejszego modelu. Głównym celem jest sprawienie wrażenie bardziej przyjaznej i zaokrąglonej twarzy.

Twarz okrągła

O ile w przypadku prostokątnej twarzy dążyliśmy by była ona mniej kanciasta, to posiadacze twarzy o okrągłym kształcie powinni starać się o bardziej pociągły i szczupły wygląd. Na pewno uda się uzyskać taki efekt wybierając okulary o kwadratowych szkłach ściętych u dołu. Warto także pamiętać by w tym przypadku wybierać lekkie, najlepiej metalowe, oprawki. Boczne ramiona powinny być natomiast wąskie, jednak dość wyraźne.

W przypadku okrągłych i prostokątnych twarzy warto zastanowić się także nad tzw. Aviatorami, które według wielu opinii niesamowicie działają na kobiety.

Pora na zakupy!

Okulary przeciwsłoneczne rządzą się swoimi prawami. O ile w przypadku ubrań moda zmienia się wraz z każdym nowym sezonem to okulary powinny być zakupem na klika lat. Oczywiście można zdecydować się na tańsze modele, jednak w ich przypadku trwałość i przede wszystkim stopień ochrony oczu przed słońcem pozostaje dość wątpliwy. Dlatego też warto zainwestować w markowe produkty (Dolce&Gabbana, Prada, Ralph Lauren, Ray Ban), które na pewno będą służyły nam przez kilka lat. Dobrym pomysłem jest dokonanie zakupów w okresie jesiennym, ponieważ to właśnie wtedy ceny okularów będą najniższe.

Dodaj komentarz