okulary slonce dla kobiety sklep

Jak prawidłowo dobrać okulary przeciwsłoneczne?

ch głównym zadaniem jest ochrona naszych oczu przed słońcem, jednak nie od dziś wiadomo, że dodają one każdemu mężczyźnie uroku, wyrażają jego styl oraz wplatają w nasz wygląd nutkę tajemniczości. Okulary przeciwsłoneczne, bo o nich właśnie mowa, to także potężne narzędzie w rękach wszystkich stylistów. Warto samemu nauczyć się jak z nich korzystać i jak właściwie dobierać je do kształtu swojej twarzy.

Twarz pociągła

Wszystkie osoby o pociągłych twarzach powinny decydować się na okulary o wyrazistych, pionowo przecinających twarz oprawkach. Przyciągają one uwagę do linii brwi, dzięki czemu spoglądająca na nas osoba odniesie wrażenie, że dolna część naszej twarzy jest zdecydowanie szersza.

Twarz prostokątna

Dla osób o prostokątnej twarzy poleca się głownie okulary o szerokich szkłach. Pasować będą zarówno te, które wygięte są na boki, jak i modele ze szkłami ściętymi u dołu. W tym przypadku trzeba jednak uważać na odpowiedni rozmiar naszych okularów. Jeśli zauważysz, że oprawki opierają się na policzkach, warto poszukać nieco mniejszego modelu. Głównym celem jest sprawienie wrażenie bardziej przyjaznej i zaokrąglonej twarzy.

Twarz okrągła

O ile w przypadku prostokątnej twarzy dążyliśmy by była ona mniej kanciasta, to posiadacze twarzy o okrągłym kształcie powinni starać się o bardziej pociągły i szczupły wygląd. Na pewno uda się uzyskać taki efekt wybierając okulary o kwadratowych szkłach ściętych u dołu. Warto także pamiętać by w tym przypadku wybierać lekkie, najlepiej metalowe, oprawki. Boczne ramiona powinny być natomiast wąskie, jednak dość wyraźne.

W przypadku okrągłych i prostokątnych twarzy warto zastanowić się także nad tzw. Aviatorami, które według wielu opinii niesamowicie działają na kobiety.

Pora na zakupy!

Okulary przeciwsłoneczne rządzą się swoimi prawami. O ile w przypadku ubrań moda zmienia się wraz z każdym nowym sezonem to okulary powinny być zakupem na klika lat. Oczywiście można zdecydować się na tańsze modele, jednak w ich przypadku trwałość i przede wszystkim stopień ochrony oczu przed słońcem pozostaje dość wątpliwy. Dlatego też warto zainwestować w markowe produkty (Dolce&Gabbana, Prada, Ralph Lauren, Ray Ban), które na pewno będą służyły nam przez kilka lat. Dobrym pomysłem jest dokonanie zakupów w okresie jesiennym, ponieważ to właśnie wtedy ceny okularów będą najniższe.

Dodaj komentarz