12 lipca, 2024
pierścionek zaręczynowy modny dla kobiety

Mówi się, że cena pierścionka zaręczynowego ma drugorzędne znaczenie, a najważniejsze jest to, co on symbolizuje. Jednak mężczyzna, który chce prosić o rękę swojej ukochanej, pragnie dać jej wszystko, co najlepsze. Ile zwykle zakochani wydają na pierścionki zaręczynowe? I czy rzeczywiście zakup takiej biżuterii musi oznaczać poważne nadszarpnięcie budżetu?

Od czego zależy cena pierścionka?

Jeśli zamierzasz kupić pierścionek zaręczynowy, to na pewno uważnie studiujesz rodzaje kamieni szlachetnych i zastanawiasz się nad kolorem złota. Z pewnością zauważyłeś też, że ceny takiej biżuterii są skrajnie różne.

Koszt pierścionka zaręczynowego zależy od:

  • tego, z czego jest wykonany – pierścionek zaręczynowy jest zwykle stworzony z żółtego lub białego złota. Ten drugi kruszec jest przeważnie nieco droższy. Najwięcej jednak będzie kosztować pierścionek zaręczynowy z platyny. Liczy się także próba metalu szlachetnego. Im będzie ona wyższa, tym za biżuterię zapłacisz więcej;
  • zdobiących go kamieni – ceny pierścionków zaręczynowych z dużymi brylantami to bajońskie kwoty. Pozostaje jednak całe mnóstwo pięknych, eleganckich modeli z mniejszymi kamieniami. Można wybrać pierścionek zaręczynowy, który zdobi niewielki, ale bardzo błyszczący diament, szmaragd, szafir;
  • renomy salonu – równie ważne jak to, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, jest to, gdzie należy go kupić. Jeżeli chcesz, aby biżuteria była solidna i przez długie lata stanowiła symbol miłości, wybieraj sprzedawców cieszących się zaufaniem i renomą. Na pewno będzie to miało wpływ na wyższą cenę pierścionka, jednak radość twojej przyszłej żony na widok małego, biżuteryjnego dzieła sztuki będzie bezcenna.

Czy pierścionek zaręczynowy musi być drogi?

Najdroższy pierścionek zaręczynowy na świecie wręczył w 2017 roku rosyjski oligarcha swojej wybrance – miss Rosji i dubajskiej modelce – Kseni Tsaritsinie. Zdobiący go olbrzymi diament ma aż 70 karatów. Wartość tego pierścionka szacuje się na 37 milionów złotych.

Jednak niezależnie od zasobów twojego portfela możesz obdarować swoją ukochaną czymś wyjątkowym. Wymarzony pierścionek dla twojej przyszłej żony może być wykonany z żółtego, białego złota i być ozdobiony błyszczącymi klejnotami – mimo tego nie będzie kosztował on fortuny.

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się na temat złota zachęcamy do lektury artykułu domjubilerski.aia.pl/blog/porady/proba-zlota-co-to-jest-jaka-jest-najlepsza-jakie-sa-jej-rodzaje

Pamiętaj, że liczy się nie tylko rozmiar kamieni. Ważny jest wygląd pierścionka, to, jak jest zaprojektowany i czy ma „to coś” – niepowtarzalny urok, finezyjne, artystyczne wykończenie. Dlatego szukając biżuterii na zaręczyny, odwiedzaj renomowane salony z tradycjami złotniczymi – to właśnie w takich miejscach znajdziesz prawdziwe perełki, misternie wykonane, unikalne ozdoby.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy według przesądów?

Niegdyś uważano, że to ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, zależy od kwoty, jaką zarabia przyszły małżonek. Sądzono, że mężczyzna jest gotowy założyć rodzinę i ją utrzymywać, jeżeli jest w stanie kupić swojej ukochanej biżuterię za trzykrotność swojej pensji.

W latach 30. ubiegłego popularne stało się hasło reklamowe domu jubilerskiego De Beers –Jak sprawić, by dwumiesięczna pensja starczyła na zawsze? Miało ono zachęcać mężczyzn do wybierania pierścionków zaręczynowy stanowiących przynajmniej równowartość wynagrodzenia za dwa miesiące ich pracy.

Dzisiaj panowie wydają na biżuterię zaręczynową średnio od 500 do 1500 zł – są jednak i tacy, którzy decydują się na kilkukrotnie droższe modele.

Za ile kupisz pierścionek zaręczynowy w Domu Jubilerskim A&A?

Niezależnie od tego, czy na zakup pierścionka zaręczynowego planujesz wydać mniejszą, czy większą kwotę, warto, abyś odwiedził Dom Jubilerski A&A – salon, z którego wielu zakochanych wyszło ze zjawiskową biżuterią. Ozdoby od tej firmy z tradycjami urzekają, hipnotyzują zarówno jeśli kosztują kilkaset złotych, jak i kilkunastokrotnie więcej.

Spośród dostępnych modeli pierścionków zaręczynowych możesz wybrać taki, który jest wykonany z białego złota i ozdobiony cyrkonią. Zapłacisz za niego ok. 600 zł. Natomiast jeśli chcesz wydać nieco więcej, możesz skusić się na złoty pierścionek z brylantem, szafirem – będzie ok kosztował ok. 1000 zł. Znajdziesz tam też naprawdę luksusową biżuterię zaręczynową. Takie modele z ogromnymi, błyszczącymi kamieniami kosztują kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

Na pytanie, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno jednak musi być on wręczony szczerze, od serca i być wybrany pod kątem gustu ukochanej.