22 maja, 2024
odpowiednia frezarka na paznokcie u kobiety

Do czego służy frezarka do paznokci i o czym musisz pamiętać, zanim kupisz takie urządzenie? Zapraszamy do lektury!

Co to takiego frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci jest niezwykle praktycznym i zarazem podręcznym urządzeniem, w które powinna wyposażyć się każda kobieta mająca zamiar samodzielnie wykonywać manicure hybrydowy czy akrylowy. Oczywiście do tego celu potrzebujesz znacznie więcej akcesoriów niż tylko samej frezarki, jednak nie ulega wątpliwości, że to nadzwyczaj korzystne rozwiązanie. Dlaczego? Otóż systematyczne wizyty u kosmetyczki to spory wydatek, a przecież niemal identyczny efekt możesz uzyskać własną pracą w domu.

Poza tym na pewno wielokrotnie miałaś problemy ze znalezieniem terminu u swojej kosmetyczki. A przecież piękne i zadbane paznokcie oraz dłonie to wizytówka każdej z nas. Wracając jednak do frezarki do paznokci, trzeba też przypomnieć, że do obsługi tego urządzenia niezbędne są frezy, czyli specjalnie zaprojektowane końcówki. To za ich pomocą możesz opracować skórki oraz paznokcie, a tym samym przygotować je do profesjonalnego manicure’u w swoim wykonaniu.

Frezarka do paznokci pozwoli ci m.in.:

  • skrócić sztuczne i naturalne paznokcie,
  • modelować płytki, dzięki czemu nadasz im odpowiedniego i wybranego przez siebie kształtu,
  • polerować akryl,
  • usunąć skórki, odcinki i nagniotki,
  • usunąć stary manicure lub żel,
  • opiłować paznokcie żelowe i akrylowe,
  • wykonać wgłębienia do mocowania ozdób,
  • ściągnąć manicure hybrydowy.

Jak działa frezarka do paznokci?

Twoje początki związane z obsługą frezarki do paznokci mogą przebiegać bardzo różnie, niemniej w żadnym wypadku nie powinnaś się poddawać – z pewnością bardzo szybko opanujesz podstawowe manewry frezami na paznokciach i skórze. Bez trudu znajdziesz też całą masę filmików instruktażowych w sieci, a w razie potrzeby możesz zapytać bardziej doświadczoną koleżankę. Pamiętaj również, że efektywność twojej pracy w dużej mierze zależy od tego, jakie frezy dobierzesz. Do kluczowych parametrów frezów zalicza się m.in. ich grubość oraz materiał wykonania. Za najtrwalsze i najlepsze wśród frezów uznaje się frezy z kruszywa diamentowo-szafirowego.

Frezarka do paznokci – jak wybrać?

Na rynku czeka na ciebie bardzo szeroki wybór frezarek do paznokci. Poszczególne modele różnią się między sobą m.in. wielkością, kształtem czy parametrami. Aby wybrać najlepsze urządzenie dla siebie, w pierwszej kolejności powinnaś jak najprecyzyjniej określić swoje potrzeby. Oprócz tego bardzo ważne jest też dopasowanie głowicy do twojej ręki oraz jej waga – im cięższa, tym trudniejsze stanie się manewrowanie. Na łatwość obsługi wpływa również długość kabla oraz jego elastyczność.

Dobrą decyzją będzie zakup frezarki do paznokci z pochłaniaczem pyłów, których duże ilości wydobywają się podczas piłowania paznokci. Nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz sprawdź najlepsze frezarki do paznokci na rynku!