20 czerwca, 2024

Na Twojej twarzy i ciele pojawiają się przebarwienia i popękane naczynka, które dodają Ci lat? Chcesz mieć skórę jasną i bez plam? To nic trudnego. Wprowadź w życie nasze rady a na pewno uzyskasz sukces.

1. Bądź łagodna dla swojej skóry. Unikaj zbyt częstego używania skrubów i szorstkich ręczników do wycierania, które mogą powodować podrażnienia, przez co nasz skóra wygląda starzej.

Staraj się nie wyciskać wyprysków i wągrów oraz nie rozdrapuj strupów po skaleczeniach.
Wiele kobiet dłubie w swojej skórze, nie zdając sobie sprawy, że to może powodować przebarwienia i widoczne blizny.

2. Staraj się unikać dymu papierosowego. Chemikalia z papierosów wprowadzone do Twojego krwiobiegu znajdują drogę do Twojej skóry, czyniąc ją ziemistą i krostowatą. Nawet jeśli nie palisz, siadanie w zadymionym pokoju albo restauracji narażona Ciebie na wdychanie takich samych substancji chemicznych, które powodują przebarwienia.

3. Używaj kosmetyków z filtrem. Pewnie słyszałaś to milion razy i jakoś szczególnie nie obeszła Cię ta wiadomość? Niektóre kobiety mogą powiedzieć, że się nie opalają ale łatwo można zauważyć nowe piegi, rozbite naczynka, ciemne miejsca, pokrytą plamami skórę i rozszerzone pory. Obrażenia wywołane słońcem mogą wystąpić przez podchodzenie do samochodu każdego dnia bez filtru słonecznego.

Dodaj komentarz