chanel marka

Ponadczasowa i kultowa marka Chanel

Niezależnie od tego, czy ktoś na co dzień interesuje się modą i starannie wybiera ubrania, czy też wybiera się do sklepu po nowe rzeczy dopiero wtedy, gdy jest to konieczne, trudno znaleźć kogoś, kto nie słyszałby o takich markach jak Balenciaga czy Chanel. O ile jednak dom mody Balenciaga od lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a każda z jego kolekcji szybko się wyprzedaje, to na pierwszy rzut oka trudno stwierdzić, z czego wynika to zainteresowanie.

W związku z tym przygotowaliśmy krótkie podsumowanie najważniejszych zalet kultowych marek. Z lektury dalszej części artykułu dowiesz się, dlaczego takie marki jak Karl Lagerfeld potrafią latami utrzymywać się na rynku, a każdy ich projekt odbija się szerokim echem w świecie mody. Zapraszamy do lektury!

Popularny dom mody Balenciaga

Projektant Cristóbal Balenciaga, który stworzył kultowy hiszpański dom mody, marzył o tym, aby tworzyć luksusową odzież. Jego niepowtarzalny styl z oryginalnymi projektami na czele sprawiły, że szybko udało mu się to osiągnąć. Jednocześnie projektant stał się zdaniem wielu znawców symbolem haute couture, czyli tworzenia ubrań pod konkretnego klienta.

Zarówno piękne buty na obcasie, modne sukienki, jak i inne produkty sygnowane marką Balenciaga cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wspomnianej marki, zajrzyj do artykułu, w którym opisana została Balenciaga. Warto również wspomnieć, że na przestrzeni lat jedną z twarzy promujących markę była supermodelka Kate Moss.

Czym zasłynął Karl Lagerfeld?

Istotny wpływa na świat mody, a także na to, co nosi się obecnie, miał również Karl Lagerfeld. Ten urodzony w Hamburgu projektant często nazywany jest Cesarzem Mody i trzeba przyznać, że wiele w tym prawdy. Pomimo tego, że Lagerfeld wielokrotnie wyznaczał trendy obowiązujące przez całe lata, kultowy projektant nie stronił od współpracy z firmami, które raczej nie kojarzą się z bogactwem i luksusem, ale za to docierają do wielu osób. Świetnym przykładem jest Coca-Cola (Lagerfeld miał okazję zaprojektować dla nich etykiety), sieć supermarketów Carrefour czy popularna marka odzieżowa H&M.

Co ciekawe, jeżeli chodzi o współpracę ze znanym producentem słodkich napojów, czynnikiem, który miał zadecydować o podjęcia się zaprojektowania etykiet przez wielkiego projektanta, wcale nie były pieniądze, a jego zamiłowanie do smaku coli.

Ponadczasowa i kultowa marka Chanel

W zestawieniu kultowych marek ze świata mody nie mogło oczywiście zabraknąć Chanel. Ogromne imperium modowe zapoczątkowane przez Coco Chanel swoim pierwszym francuskim domem mody mogło pochwalić się już w 1915 roku. Nie każdy jednak wie, że Chanel i Karl Lagerfeld mają ze sobą wiele wspólnego i nie chodzi wyłącznie o kreowanie trendów modowych czy wprowadzanie do sprzedaży ubrań, na których punkcie szaleje cały świat. Po tym, jak założycielka Chanel zmarła, jej dom mody zaczął przechodzić trudny okres. Nie wiadomo, jak potoczyłaby się historia tej cenionej marki, gdyby nie uratował jej… Lagerfeld. W 1983 roku przejął stery i poprowadził dom mody zgodnie ze swoją wizją. W krótkim czasie udało mu się nie tylko odzyskać wcześniejszą pozycję, ale nawet jeszcze bardziej rozwinąć markę.

Jak widać, świat mody jest nie tylko piękny i kolorowy, ale również obfituje w wiele interesujących historii. Krótkie zestawienie ciekawostek związanych z popularnymi markami jest to najlepszym przykładem.