12 lipca, 2024
eyeliner

Makijaż w dzisiejszych czasach stał się czymś bardzo popularnym. Na co dzień z powodu braku czasu zazwyczaj malujemy się dość zwyczajnie. Dlatego musimy korzystać z wielu szybkich sztuczek związanych z naszym make-upem. Najlepiej takich, które można zawsze zastosować.

Dziś zajmę się jedną z takich sztuczek, czyli kreską. Pokażę Wam jak zrobić idealne kreski na oczach przy pomocy eyelinera.  Zaznaczam, że najczęstszym błędami w trakcie ich robienia są rozmazania, problem z jedną kreską, gdzie jedna jest grubsza od drugiej, a także odmienne długości obu kresek. Teraz zaprezentuje jak w prosty sposób zrobić perfekcyjne kreski eyelinerem.

Metoda robienia perfekcyjnych kresek eyelinerem:

Krok I

Polega na oczyszczeniu powieki po czym należy posypać ją pudrem najlepiej takim, który dobrze matuje. Przed nałożeniem pudru możemy także nałożyć na nią jasny podkład w niewielkiej ilości. Dzięki temu kreska utrzyma się na niej dłużej.

Krok II

W tym kroku najważniejszą czynnością jest naciągniecie powieki górnej tak by skóra była jak najbardziej napięta. Jednym palcem naciągamy skórę na zewnątrz natomiast drugim ku górze. Przy tej czynności nasze oczy powinny być lekko przymknięte.

Krok III

Zaczynamy rysować kreskę od wewnętrznego kącika naszego oka, staramy się by była cienka wychodząca spod brzegu górnej powieki. W prawidłowo namalowanej kresce jej najgrubszy punkt powinien znajdować się przy zewnętrznym kąciku.

Trzeba pamiętać o tym, że najlepiej jest raz narysować kreskę bez poprawiania, bo to ono sprawia, że nasza kreska może być nierówna czy też rozmazana. W trakcie malowania kreski nie powinno się mocno przyciskać pędzelka. Oprócz tego trzeba robić to tak by kreska była jak najbliżej linii rzęs tak by nie pozostawały między nimi jasne prześwity.

Krok IV

Po namalowaniu kreski czekamy około 30 sekund z naciągnięta powieką, po to by eyeliner wysechł i nie odbił nam się na górnej części powieki.

Krok V

Dokładnie tuszujemy rzęsy, by nasze oczy wyglądały olśniewająco.

Rady dotyczące eyelinera:

  • Naprawdę nie warto na nim oszczędzać, gdyż zazwyczaj kończy się to kupieniem nie nadającego się do niczego produktu. Dobry eyeliner powinien kosztować około 15-20 zł.
  • Gdy malujesz kreskę dobrze jest oprzeć dłoń na policzku to naprawdę pomaga.
  • Nie maluj kresek na zamkniętej powiece, tylko na półprzymkniętej wtedy ułożenie naszej powieki jest naturalne, co za tym idzie kreska będzie lepsza.
  • Pamiętaj, że równej długości kreski na obu powiekach mogą zarówno pomniejszyć małe oczy jak i powiększyć te duże oczy

Dodaj komentarz