22 maja, 2024

Karlie Kloss urodzona 3 sierpnia 1992 roku w Chicago jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie. W jej żyłach płynie duńska niemiecka oraz polska krew. Ma trzy siostry: Kristine, Kimberly i Kariann. Swoje imię dostała po ulubionej kompozytorce rodziców – Carly Simon.

Po rozpoczęciu nauki w szkole baletowej jej zdjęcia pojawiły się w magazynie Teen Vogue. Młodziutka Karlie kilka miesięcy później zadebiutowała na pokazie mody w Nowym Jorku.

Jej kariera dosyć szybko się rozwijała i już w 2011 roku znajdowała się na 3 pozycji w rankingu najlepszych modelek świata. Do ogromnej sławy niewątpliwie przyczynił się kontrakt podpisany z marką Victoria’s secret. Do tej pory znalazła się na 34 okładkach, a na Instagramie śledzi ją ponad 5,6 miliona fanów.

Aktualnie możemy podziwiać ją na jej własnym kanale w serwisie YouTube o nazwie Klossy. Oprócz tego Karlie stworzyła własną linie ciastek. Interesuje się też programowaniem a swoją pasję wykorzystała do stworzenia obozu dla dziewczynek, które mogą nauczyć się tam podstaw.

Dodaj komentarz