12 lipca, 2024

ak wiadomo, nie tylko panna młoda ma kłopot z dobraniem odpowiedniego makijażu, fryzury czy kreacji na wesele. Każda z nas bowiem chce wyglądać jak najlepiej i pokazać się z jak najlepszej strony. Istnieje kilka powszechnych reguł, jakimi należy się kierować przy doborze stosownej sukienki na wesele. Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, abyś biały kolor sukienki zostawiła wyłącznie dla panny młodej, gdyż tego dnia jest on zarezerwowany tylko i wyłącznie dla niej.

Jeśli nie mamy pełnego przekonania, że panna młoda nie ma zamiaru ubrać sukni ecru, lepiej dla nas żebyśmy dodatkowo z tego odcienia się wycofały. Uwagę zwrócić trzeba także, aby nasza sukienka była dobrana stosownie do okoliczności jakim jest święto nowożeńców. Pojawiając się w stroju tzw. codziennym moglibyśmy urazić gospodarzy, dlatego radzimy pokazać się w wersji bardziej eleganckiej.

Jeżeli chodzi o długość sukienki to zarówno długa, która jest odpowiednia na wesele, jak i krótka sukienka, która stała się ostatnimi czasy dość popularna pasuje na tą okoliczność. Wybierając którąś z tych opcji wypadałoby wziąć pod uwagę, gdzie odbędzie się przyjęcie, jak również jak będą ubrani inni goście. Typowe suknie wieczorowe potrzebują dobranej oprawy: torebki, butów na obcasie, biżuterii czy szalu. Wszelkie błyskotki czy cekiny subtelnie podkreślają wieczorowy charakter sukienki. Gdzie szukać ciekawych kreacji?

Najlepiej wybierać ten kolor sukienki, który najbardziej się nam podoba. Idąc za modą możemy spotkać się z takim przypadkiem, że większość pań będzie miała ten sam kolor sukni co my, a tego przecież nie chcemy. Pasujący materiał na sukienkę to: satyna, tafta, tiul czy szyfon. A co z tymi, które nie lubią sukienek? Bez problemu równie dobrze można nałożyć połyskujący top, gorset, eleganckie spodnie bądź spódnicę. Aby wyglądać bardziej wieczorowo mile widziane byłyby dodatki takie jak: cekiny, torebka, lakierowany pasek czy biżuteria.

Dopełnieniem całokształtu powinien być starannie dobrany makijaż i fryzura wraz z modnymi ozdobami-wstążkami, kokardkami, opaskami, kwiatami, motylkami i wszystko inne co sobie zapragniemy. Nie pozostaje nic tylko dobrze się bawić na weselu.

Dodaj komentarz