okulary przeciwsloneczne dla kobiety

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Pogoda za oknem nam sprzyja, słońce świeci coraz mocniej  – czas zaopatrzyć się w najlepszy wakacyjny atrybut, a są to okulary przeciwsłoneczne.  Jednak jak każda kobieta już pewnie wie, nie każde okulary przeciwsłoneczne są dla każdego. Tu właśnie rodzi się nasz odwieczny problemem, czyli jak dobrze dobrać okulary do kształtu naszej twarzy?  No właśnie tylko skąd mamy wiedzieć jaka jest nasza twarz ? Jaki ma kształt, czy jest smukła, czy kwadratowa ? Jak dobrze ocenić typ naszej twarzy ?

Nic prostszego wystarczy dobrze przyjrzeć  się swojemu odbiciu w lustrze. Warto  zwrócić uwagę na najmniejszy szczegół. Chociażby to jakie mamy kości policzkowe, czy mamy wystającą szczękę czy nie, jaką mamy brodę – w przypadku dobru odpowiednich okularów naprawdę wszystko się liczy. Dzisiaj postaram się Wam przybliżyć jak najbardziej temat typów twarzy. Opiszę 6 popularnych typów twarzy, a każdemu z nich przypiszę odpowiednie oprawki.

Twarz kwadratowa –  to taka twarz, która ma wyraźnie zarysowaną szczękę, szerokie czoło a także wyraźne policzki. Dla takiego typu twarzy najbardziej zalecane są okulary przeciwsłoneczne, które mają oprawki o kształcie owalnym (lekko zaokrąglone), a także te które kształtem przypominają kocie oczy.

Twarz okrągła – z łatwością można ocenić, czy nasza twarz jest okrągła czy nie, wszystko to z powodu jej naturalnie owalnego kształtu szczęki, a także czoła. Dobór oprawek do takiej twarzy jest nieco prostszy, dużo więcej kształtów okularów przeciwsłonecznych pasuje do takiego typu. Dlatego w tym przypadku nie trzymamy się sztywnych reguł, mogę jedynie podpowiedzieć, że warto szukać oprawek, które są równe lub troszeczkę szersze od obrysu naszej twarzy.

Twarz owalna –  rysy takiej twarzy są delikatne i harmonijne, broda również jest delikatna, policzki mają geometryczny kształt, a szczęka ma miękki kontur  – co tu dużo mówić. Ludzie, którzy mają owalną twarz powinni czuć się szczęściarzami w kwestii wyboru okularów przeciwsłonecznych. Do takiego typu twarzy pasują praktycznie każde oprawki. Jedynie nie zaleca się noszenia oprawek szerszych niż obrys twarzy na wysokości czoła.

Twarz prostokątna – typ podłużnej twarzy z kanciastym czołem i szczęką, jest nieco dłuższa niż szersza. Policzki są proste, nos jest nieproporcjonalny. Mając taki kształt twarzy najlepiej inwestować w klasyczne prostokątne oprawki, które będę na pewno pasować do takiej buzi.

Twarz trójkątna  zazwyczaj u góry jest nieco szersza, ma dość wąską szczękę. Najbardziej odpowiednie będą okulary, które mocno zaakcentują i skierują naszą uwagę na oczy. Tu poleca się te słynne kocie oprawki, a także okulary z metalowymi oprawkami bez widocznej dolnej krawędzi.

Twarz romboidalna – jak sama nazwa wskazuje taki typ twarzy przypomina nam nieco znaną figurę geometryczną, odznacza się przede wszystkim wąskim czołem, przy bardzo dobrze zarysowanej szczęce. Odpowiednie dla takiej twarzy okulary powinny mieć   kształt owalny lub prostokątny.

W kolejnym poście opowiem wam o najbardziej pożądanych wzorach oprawek  w te wakacje.

Dodaj komentarz