12 lipca, 2024
figura odwrocony trojkat

Kobieta odwrócony trójkąt to zupełne przeciwieństwo sylwetki poprzednio omawianej, czyli „odwrócona gruszka „; Biust bardzo dobrze rozwinięty, szerokie ramiona (szersze niż biodra) , chudziutka talia,wąskie biodra i zgrabne nogi; Można rzec nawet, że przypomina bardziej typową sylwetkę męską. Kiedy przybiera na wadzę akumuluje tłuszcz równomiernie na całej powierzchni ciała oraz w biuście. Podobne jak sylwetka gruszka, kobieta odwrócony trójkąt nosi różne rozmiary- większe góra, mniejsze dół. Dużą problematykę dla kobiet o tej sylwetce stanowi też znalezienie odpowiedniego biustonosza;

Niedoskonałością w tej figurze jest góra i to ją będziemy starali się optycznie skorygować odpowiednim ubraniem. Bardzo łatwo pomylić kobietę o szerokich ramionach i dużym biuście z kobietą z nadwagą, kiedy ta tak naprawdę nosi np. spodnie 36. I tu najczęściej popełnianym błędem jest zakładanie luźnych koszulek, bluz, które opadają prosto w dół tworząc efekt „beczki”, a pani pod bluzką oprócz dużego biustu jest naprawdę chuda. Wydaje się być naturalne, że to co nie jest perfekcyjne chcielibyśmy schować, ale zakładając szerokie bluzy, koszule stwarzamy wolne pole dla wyobraźni otaczających nas ludzi, którzy najczęściej myślą tak..”hmm, a coż by chciała ukryć pod tą bluzą jak nie tłuszczyk ?” Dlatego przy takiej sylwetce należy postawić na elastyczne bluzki, które umocnią biust i przylegając do ciała zejdą w dół do chudziutkiej talii.

Jeżeli chodzi o kolory to zupełne przeciwieństo gruszki – ciemnie odcienie góra, jasne i wzorzyste dół. Piękne nogi mogą sobie pozwolić niemalże na najbardziej wymyślną spódnice. Można też spróbować poeksperymentować z bandażową mini tubą,poszerzoną u góry przez krawcową tworząc look femme fatal – piękna chuda kobieta z jeszcze piękniejszym wyeksponowanym biustem. Oczywiście należy pamiętać o wyprostowanej sylwetce. Im bardziej zgarbiona, tym bardziej wygląda na grubszą.

Po ogólnych rozważaniach przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym elementom garderoby:

1.Okrycia wierzchnie – największym problemem jest rozbudowana góra dlatego bez względu na porę roku należy wbierać kurtki z materiału, który bądzie jakby przylegał do ciała, otulał go delikatnie, a nie powiekszał. Dobrze wyglądają okrycia wierzchnie z wcięciem w talii (paskiem), najlepiej krótkie wtedy wyeksponują nogi. Unikać długich prostych fasonów bez wcięcia w pasie.

2. Sukienki – jeśli luźne to najlepiej z viskozy lub innego ciężkiego materiału tak, aby opadając w dół przylegał do ciała inaczej będzie efekt „ciężarnej”. Unikać prostych tunik nie podkreślających talii. Jeśli sukienki przylegające powinny być na szerokich ramiączkach, unikać gorsetowych wogóle bez ramiaczek; Barzo ładnie modelują figurę sukieni o górze warstowej w kształcie V i dole w kształcie tuby.

3. Spódnice – nie ma praktycznie ograniczeń, jedyne których należy unikać by sylwetka wyglądała dobrze to spódnice rozkloszowane i o ciemnych kolorach;

4. Spodnie – praktycznie każde spodnie będą wyglądały dobrze.. rurki,boyfriendy a nawet dzwony. Kolory jasne, wszelkie wzory dozwolone. Unikać spódnicospodni i bardzo,ale to bardzo obcisłych czarnych rurek, gdyż optycznie wyszczupliły by za bardzo dół dając efekt dysproporcji sylwetki. Także stawiamy na kolory jasne, żywe, kwieciste, wzorzyste,a nawet neonowe;

5. Koszule – tu jest bardzo wielki problem w doborze odpowiedniej koszuli i bardzo często kobieta o sylwetce odwróconego trójkąta traci nadzieje na znalezienie czegoś odpowiedniego. W rzeczywistości nie jest aż tak źle, właściwie to dwa typy koszul sprawdzają się w takiej sytuacji: koszule męskie noszone do środka „wpuszczone” do spodni o wysokim stanie (koszula męska+spodnie wysoki stan) i koszule damskie, ale tylko te krzyżujące się na przodzie. Cała reszta raczej się nie nadaje – z powodu dużego biustu będzie wyglądać jakby miała zaraz pęknąć, jeśli weźmiecie rozmiar większy poszerzycie się w pasie i tak koło się zamyka niestety;

6. Bluzki/ koszulki – najlepiej sprawdzą się koszulki z dekoltem V z elastycznego, ciężkiego materiału; Unikać oversize-ów, prostych kwadratowych form i tunik kończacych się elastyczną gumką. Kolory najlepiej ciemne, mocno nasycone; Nie zaleca się poziomych lini, ani żadnych ozdób ( kwiaty, frędzle) wokół biustu.

7. Swetry – unikać oversize-ów, długich, wielkich swetrów. Najlepiej prezentują się eleganckie „sweterki”, kardigany. Dekolt V lub półokrągły.

Dodaj komentarz