22 maja, 2024

Czarna, długa i prosta sukienka, wydawałoby się wręcz wprost z zakonu to najnowszy trend ze światowych wybiegów. Na pierwszy rzut oka trochę dziwny, zbyt prosty, mało seksowny, nie z naszych czasów.

A jednak taka sukienka i ten trend to wielki przekaz dla świata mody. Przyzwyczajeni do roznegliżowanych modelek, opiętych sukienek mini, 12-centymetrowych szpilek, szokujących dodatków, nasze oko przekazuje wiadomość do mózgu „nie, to nie to, to nie moda, za prosto, jak zakonnica”.

 

Zapomnieliśmy o prostocie, oddaliśmy się wręcz totalnej fantazji, na kobiety patrzymy przez pryzmat wymiarów i seksowności, a gdyby tak spojrzeć na modę i kobiety przez mistyczny pryzmat prostoty ?, zamiast ciała odczytać mowę duszy? poznać człowieka nie po ubraniu, a po jego czynach ? Ten trend, tak mistyczny i tak prosty, w wizualnym przekazie, zadaje nam właśnie te egzystencyjne pytania ? Kto podejmie największe wyzwanie naszych czasów i odpowie sobie na te pytania ? Kto założy czarną długą sukienkę, zakrywającą niemal wszystko ? Kto odważy się powiedzieć roznegliżowanemu wizerunkowi kobiety „nie” ? Może to będziesz właśnie ty!

Dodaj komentarz