12 lipca, 2024
próbki perfumy

Composition with perfume and ingredients, close up

Czy można pachnieć drogimi perfumami, płacąc za nie stosunkowo niewiele? Oczywiście! Wystarczy zrobić zakupy w sklepie internetowym Porto Lido.

Raz w życiu pachnieć jak gwiazda filmowa? Możesz częściej!

Perfumy są niczym druga skóra. Zapach jest wyróżnikiem, potrafi przyciągać lub wręcz przeciwnie. Dobrze dobrane perfumy nie tylko poprawiają humor i dodają pewności siebie, pozwalają też zyskać w oczach (albo nosach) rozmówców.

Istnieje przekonanie, że dobre perfumy to drogie perfumy. Te uznawane za najbardziej luksusowe potrafią kosztować krocie za niewielką butelkę. Czy w takim razie trzeba wydać wszystkie oszczędności, by choć raz w życiu pachnieć dobrymi perfumami? Oczywiście, że nie!

Sklep internetowy Porto Lido to miejsce, które warto zapamiętać. Jego właścicielom udało się znaleźć słuszny kompromis między ceną a jakością. Okazało się, że dobre, oryginalne perfumy Channel, Versace, Diora i innych znanych marek, nie muszą kosztować przysłowiowego miliona monet. Wystarczy, że będą sprzedawane jako próbki lub tzw. odlewki w „zwykłych” butelkach, a nie wymyślnych flakonach. Ostateczny efekt jest dokładnie ten sam, bo liczy się zapach, a nie jego opakowanie.

Czym się różni odlewka od próbki?

Próbka jest dokładnie tym, co sugeruje jej nazwa – okazją do spróbowania, czy dane perfumy będą nam pasowały, czy też nie. Nie wystarczy bowiem powąchać tester w drogerii. Dopiero osobiste wypróbowanie da pewność, jak perfumy zachowują się w kontakcie z konkretną skórą, czy pachną tak pięknie, jak to sobie wyobrażamy i czy zapach faktycznie utrzyma się kilkanaście godzin lub dłużej. Sam zapach skóry wbrew pozorom nie jest neutralny i stąd mogą pojawiać się różnice. Perfumy idealnie pachnące na przyjaciółce mimo wszystko nie powinny być kupowane w ciemno. Próbka jest najlepszym sposobem na upewnienie się, że dokonujemy dobrego wyboru.

Odlewka to nic innego, jak perfumy przelane do anonimowej butelki, zazwyczaj mniejszej od oryginału. Podczas gdy w oryginalnym flakonie może się zmieścić 100 ml, co na pewno przełoży się na cenę, odlewka ze sklepu będzie miała 10 lub 30 ml. Dla porównania: próbka ma zaledwie 1 lub 2 ml objętości. W zasadzie można ją zużyć na jeden raz.

Dlaczego warto kupować odlewki i próbki?

Próbka jest jak pierwsza randka. Skóra poznaje się z nią i ustala, czy jest spragniona kolejnego kontaktu. To okazja do osobistego wypróbowania nieraz bardzo drogich perfum za stosunkowo nieduże pieniądze. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować niewielką kwotę w próbkę nowego zapachu, niż wydać w ciemno kilkaset złotych i nie być zadowolonym.

Odlewki powinny być zakupem starannie przemyślanym i poprzedzonym kupnem próbki. Kupowanie ich uzasadnione jest niską ceną (to oczywiste!), ale nie tylko. Warto zauważyć, że:

  • dzięki możliwości kupienia niewielkich objętościowo odlewek można zgromadzić kolekcję ciekawych zapachów na różne okazje;
  • niepozorna, anonimowa butelka pozwala pachnieć luksusowo bez ukradkowych spojrzeń zawiści od współpracowników lub podwładnych, co niestety często ma miejsce;
  • butelki z odlewkami są małe i proste, zmieszczą się w każdym bagażu. O fantazyjnie wyglądającym flakonie perfum nie da się tego powiedzieć. One bardzo często są robione z grubego, rżniętego szkła;
  • odlewki są ekologicznym rozwiązaniem –opakowanie jest mniejsze i bardziej przyjazne środowisku. Perfumy nadal pachną tak samo.

Dlaczego odlewki są tanie?

Jest wiele składowych ceny perfum. Wbrew pozorom nie płacimy wyłącznie za kosmetyk, ale i za jego otoczkę.

Duży flakon na perfumy jest drogi nawet wtedy, gdy jest pusty. Żart? Absolutnie nie. Nietrudno zauważyć, że każdy rodzaj perfum ma swoją unikalną butelkę, zaprojektowaną z myślą o konkretnej marce, a nawet zapachu. Takie ekstrawagancje kosztują i to niemało, a czy perfumy ze „zwykłej” butelki pachną inaczej? To wciąż ten sam zapach, tylko w innym opakowaniu. I w tym niuansie kryje się pierwszy sekret niskiej ceny odlewek.

Drugi to miejsce zakupu. Drogie perfumy w oryginalnych opakowaniach kupuje się zazwyczaj w eleganckich drogeriach w tzw. drogich dzielnicach (w Warszawie będą to np. drogerie przy Nowym Świecie), gdzie ceny choćby ze względu na lokalizację są wysokie.

Odlewki natomiast można wygodnie i bez wychodzenia z domu kupić w sklepie internetowym Porto Lido. Co to zmienia? Koszty prowadzenia takiego sklepu są relatywnie niskie, więc i marża może być niższa. Nie trzeba wynajmować eleganckiego lokalu przy drogiej ulicy, wystarczy magazyn położony na uboczu. Na jakość i zapach perfum absolutnie nie ma to wpływu, natomiast na cenę ma i to bardzo dużą.

Jest jeszcze kwestia objętości. Mały flakon dowolnych perfum to około 50 ml. Tymczasem odlewka może być nawet pięć razy mniejsza! W przypadku drogich perfum ma to niebagatelne znaczenie. Nie każdego stać na perfumy za kilkaset złotych, ale kilkadziesiąt nie będzie ceną zaporową.

Dlaczego lepiej kupować próbki niż testować zapachy w drogerii?

Jak już zostało wspomniane wyżej, drogeria nigdy nie ma neutralnego zapachu. W zasadzie testowanie w drogerii powinno polegać na codziennym przychodzeniu, popsikaniu się perfumami i całodziennej obserwacji, czy zapach jest dokładnie taki, jaki miał być i czy utrzymuje się na skórze co najmniej do wieczora. Mało kto ma czas na takie wędrówki, które mogłyby trwać nawet kilka tygodni. Inna kwestia to konieczność wyjścia z domu bez użycia jakichkolwiek perfum. Nie każdego mentalnie na to stać.

Próbki są nieduże i tanie, wykorzystanie codziennie innej na pewno pozwoli ustalić, które perfumy zostaną z nami na dłużej.

Czy odlewki to podróbki?

Pytanie może trochę obcesowe, ale rozumiemy, dlaczego tak wielu klientów je zadaje. Niska cena rodzi podejrzenia, że nie wszystko wygląda tak, jak powinno. Z drugiej strony – jeśli wydajemy jakiekolwiek pieniądze, nawet stosunkowo nieduże, chcemy mieć pewność, że płacimy za oryginalny produkt, to oczywiste.

Od razu wyjaśniamy – odlewki nie są podróbkami. To pełnowartościowe perfumy przelewane do mniejszych butelek z różnych powodów. Jednym z nich może być uszkodzenie oryginalnej butelki, co w transporcie przytrafia się stosunkowo często. Ponadto koszty sprzedaży internetowej są niższe od kosztów sprzedaży stacjonarnej, co także wpływa na ostateczną cenę.

Gdzie można bezpiecznie kupić odlewki i próbki perfum?

Wspomniany na początku artykułu sklep internetowy Porto Lido jest dobrym przykładem miejsca, w którym można bezpiecznie kupować próbki i odlewki. Przede wszystkim jest strona z polską domeną, a przed adresem internetowym znajduje się znak kłódki gwarantujący bezpieczne połączenie. Płatności dokonuje się za pomocą dobrze wszystkim znanego systemu PayU. Z pewnością korzystał z niego każdy, kto zwykł robić zakupy w internecie.

Ponieważ pytanie o bezpieczne kupowanie odlewek z reguły ma drugie dno, od razu rozwiewamy wątpliwości: w sklepie Porto Lido sprzedawane są oryginalne produkty w opakowaniach zastępczych. Każdy klient dostaje dokładnie takie perfumy, jakie zamówił.