22 maja, 2024
modelka ubrania do szafy

Prawdopodobnie każda kobieta przynajmniej raz znalazła się w sytuacji, w której stała przed szafą, mając w głowie kompletną pustkę co do ciuchów, które powinna wybrać. Powodem może być zarówno brak odpowiedniej ilości ubrań, ale także ich zły dobór. W co warto wyposażyć swoją garderobę, aby uniknąć podobnych zaćm, dowiesz się w tym artykule.

Dżinsy i bluzka – coś oczywistego, ale często zapomnianego i źle dobranego

Aby garderoba była odpowiednio wyposażona, należy zadbać, aby znalazły się w niej przynajmniej dwie pary porządnych dżinsów. Dobrym rozwiązaniem jest takie ich dobranie, aby miały one inne kroje – jedne mogą być rurkami z wysokim stanem, a drugie zyskującymi dzisiaj na popularności dzwonami. Oczywiście najważniejszym jest, aby pasowały przede wszystkim do personalnych upodobań. Jednak niezwykle ważne jest, aby były to dżinsy dobrej jakości. Nie musi być to koniecznie najdroższy model Calvin Klein, ale warto zwrócić uwagę na nieco droższe modele, bowiem potrafią one służyć przez wiele lat. Aby nieco zredukować koszt drogich, markowych spodni, warto śledzić wyprzedaże, takie jak na przykład wyprzedaż odzieży damskiej.

Garderoba kobiety powinna zawierać także przynajmniej pięć bluzek w różnych kolorach i w różnych krojach. Warto priorytetować bluzki w kolorach czarnych i odcieniach szarości, bowiem one przypasują się do każdego stroju i są uniwersalne. Nie wolno jednak zapominać o odrobinie koloru (niebieski, czerwony, fioletowy). Warto pamiętać, że lepiej mieć mniej bluzek, które zakładamy z przyjemnością, niż tysiące takich, za którymi nie przepadamy i omijamy wzrokiem podczas wyboru stylizacji.

przydatne rzeczy w szafie

W garderobie kobiety nie może także zabraknąć przynajmniej jednej koszuli oraz bluzy.

Niezbędne dodatki potrzebne do każdej stylizacji

Nie można zapomnieć o dodatkach, które pełnią przecież bardzo istotną rolę w strojach. W garderobie każdej kobiety muszą znaleźć się przynajmniej dwie torebki damskie, z czego jedna powinna być przeznaczona do nieco bardziej oficjalnych stylizacji a druga – na co dzień. Kolor i styl zależą oczywiście od upodobań, jednak warto pamiętać, że torebki czarne i białe są najbardziej uniwersalne i będą pasować do wielu stroi.

Buty są kolejnym, niesamowicie istotnym elementem w garderobie damskiej. Potrafią być jednak bardzo drogie – dlatego, aby nie przepłacać, ale jednocześnie posiadać komfort w wyborze, warto posiadać po jednej parze zwykłych adidasów, butów na koturnie, eleganckich obcasów, butów zimowych, japonek oraz sandał.

akcesoria i ubrania w szafie dla kobiety

Ochrona podczas zimy przed niską temperaturą i śniegiem

Na koniec został także szalenie ważny element, jakim są kurtki, płaszcze i kamizelki damskie za zimę. Warto posiadać w szafie zarówno sportową kurtkę, która można wziąć na narty i podczas biegania, jak kamizelkę, które przydadzą się na niedzielne spacery lub płaszcz, idealnie nadający się do stroi oficjalnych.