kolorowy portfel kobiety

Kolorowe portfele damskie – symbolika i znaczenie wybranych modeli

Damski portfel oprócz tego, że powinien dobrze przechowywać pieniądze, karty i inne skarby, może również być wyrazem kobiecego stylu, a także symbolizować pewne wartości. Choć klasyczne warianty są ponadczasowe, panie coraz częściej sięgają po wersje kolorowe. Dowiedz się, jakie informacje zdradza taki dodatek i co symbolizuje.

Czy kolorowe portfele damskie są funkcjonalne? Wersję w żywym odcieniu łatwiej znajdziesz w dużej torebce. Możesz również wybrać taki kolor, który jest Twoim ulubionym, nie martwiąc się, że turkusowy czy żółty wariant nie pasuje do czarnej torebki. Zasady są po to, żeby je łamać, natomiast wyraziste barwy mają moc urozmaicania i wprowadzają nas w dobry humor. W finansach również mają znaczenie.

Czerwony portfel damski – klasyk, przyciągający pomyślność i fortunę

O ile czarny portfel ze skóry jest synonimem luksusu i prestiżu to jego czerwona wersja symbolizuje bogactwo i dostatek. W kulturze azjatyckiej portmonetka o takiej barwie jest amuletem, który przyciąga fortunę i powodzenie w finansach. Czerwony portfel damski jest również oznaką siły, zdecydowania i władzy, dlatego będzie doskonały prezentem dla pań, które zawodowo zajmują wysokie stanowiska.

Mając czerwony portfel przy sobie, zwiększasz swoją motywację do osiągania założonych celów oraz przyciągasz energię działania. Portfel w takim odcieniu podkreśla Twoją odwagę i pewnością siebie, dlatego łatwiej przełamujesz schematy i bariery w sferze finansowej.

Damskie portfele w pastelowych kolorach

W tym sezonie nadal modne są wszelkie odcienie różu – od jasno-pudrowych, po mocne fuksje. Trendy są damskie portfele w kolorze lawendy i ciemnego fioletu. To odcienie, które mocno łączą się ze sferą duchową, dlatego taki portfel podkreśli, że w aspektach finansowych i materialnych szukasz głębszego sensu.

Kolor fioletowy jest często kojarzony z dostojeństwem i ekskluzywnością, ale też podkreśla wysoki status społeczny, elegancję i wyrafinowanie. Róż to subtelność i słodycz – odcienie mocno nawiązujące do kobiecej energii. Damskie portfele w pastelowych odcieniach są oznaką intuicji i kreatywności oraz symbolizują zainteresowanie duchowym rozwojem.

Żywe odcienie damskich portfeli

Portfele pomarańczowe, żółte i barwach soczystej zieleni z pewnością podkreślą kobiece zamiłowanie do oryginalności. Zdecydowanie wyróżnią użytkowniczkę, akcentując jej otwartość i gotowość do przyjęcia tego, co przynosi los. Wyraziste wersje damskiej portmonetki dają się zauważyć i są oznaką mocnego skoncentrowania na osobistych preferencjach.

Posiadaczki jaskrawożółtych portfeli są optymistkami, które potrafią zrobić słodką lemoniadę z kwaśnych cytryn, jakie podsyła im życie. Pomarańczowe portfele noszą przy sobie dziewczyny, które swoją energię koncentrują na mocnej wierze we własne sukcesy. W dziedzinie finansów nie boją się wyjść poza schemat i często podejmują ryzyko. Zielony portfel z kolei nawiązuje do finansowej harmonii i stabilności. Jest oznaką interesów związanych z odpowiedzialnym i świadomym gromadzeniem środków.