20 czerwca, 2024
sylwetki1

Czy wy też zauważyliście to co ja ? A mianowicie to, że cały świat fashion zaczynając od wielkich projektantów, a kończąc na sieciówkach, ba nawet ośmielę się powiedzieć na manekinach sklepowych pokazuje nam jeden rodzaj sylwetki. A przecież jest nas wiele, każda z nas jest inna, ma inne wymiary, a prezentują nam wciąż to samo. A gdyby tak pokaz mody, showroomy stacjonarne czy internetowe, kampanie reklamowe zaprezentowały nam swoje produkty na modelkach czy manekinach o różnych kształtach, różnych wymiarach i różnych sylwetkach, czyż nie było by lepiej ?..czyż nie było by nam łatwiej wybrać rzecz  stworzoną właśnie dla nas ? Nie było by odsyłania, wymiany i rozczarowania po otrzymaniu upragnionej/ rozreklamowanej rzeczy.

Wpływ mediów a indywidualne podejście do mody

Czasem dajemy się ponieść wpływom mediów i kupujemy coś co zupełnie do nas nie pasuje, co uwydatnia nasze niedoskonałości. Może to i wpływ reklamy, ale dlaczego wszystko ma się odbywać naszym kosztem, czyli kosztem klienta.. tak wielkim firmom może o to chodzi.. sprzedaż.. obroty..zyski. A gdzie to indywidualne podejście do klienta ? To „gwarantowane zadowolenie”.. hmm.. ja go nie widzę.. niestety nie wszyscy mamy figurę manekina z Zary czy modelki z wybiegu.. rzeczy, które nam pokazują są piękne, ale czy tak samo pięknie będziemy my w nich wyglądać ?

Coż na marketingowe chwyty reklamowe nic nie poradzimy, ale żeby chronić się przed błędami zakupowymi proponuję jako pierwszy krok zapoznanie się z kobiecymi sylwetkami, odnalezienie swojego kształtu i zaopatrzenie się tylko w tych kilka wartościowych rzeczy/ ubrań, które naprawdę wyeksponują nasze atuty, a nie tylko będą modne. Moda modą, ale najważniejsze to czuć się i wyglądać pięknie, odróżnić reklamę od tego co naprawdę pasuję do naszej osobowości, sylwetki i naszego stylu życia.

No to zaczynamy :

Kobiece sylwetki zostały podzielone ogólnie na 5 kategori. W internecie, oczywiście znajdziecie masę innych indywidualnych podziałów, jednakże te 5 są najbardziej rozpowszechnione na świecie i to właśnie na nich się skupimy;

1.Kobieta trójkąt zwana również gruszką

2.Kobieta trójkąt odwrócony

3.Kobieta prostokąt zwana również linijką, kolumną, cegłą

4.Kobieta klepsydra

5.Kobieta koło zwana również jabłkiem

 

1.Kobieta trójkąt zwana również gruszką (z powodów podobieństwa do tego owocu); Węższa w górnych częściach ciała, szeroka w biodrach; Zazwyczaj nie posiada wielkiego biustu, za to pośladki bardzo pełne. Ma tendencję do tycia w dolnych częściach ciała ( biodra, pośladki, uda); Aż do XVIII wieku taki typ figury był uznawany, za idealny – szerokie biodra były symbolem zdrowia i płodności, taka kobieta była najbardziej poszukiwana, adorowana i wysławiana; W dzisiejszych czasach odpowiednikiem tej sylwetki jest np. Jennifer Lopez, która potrafiła swój słaby punkt ( uwydatnione  pośladki, szerokie biodra) przekształcić w atut, stając się współczesnym „sex symbol-em”;

2. Kobieta odwrócony trójkąt to zupełne przeciwieństwo sylwetki poprzednio omawianej, czyli „odwrócona gruszka „; Biust bardzo dobrze rozwinięty, szerokie ramiona i całkowite przeciwieństwo w dolnej części sylwetki czyli chudziutka talia, wąskie biodra; Można rzec nawet, że przypomina bardziej typową sylwetkę męską; Jako przykład znanych osobowości mogę podać – modelkę Elle Macperson; Niestety nie ma zbyt wielu przykładów tej sylwetki w mediach, gdyż dzięki chirurgi estetycznej wiele  znanych kobiet pozbywając się dużego biustu upodobniło się do innych typów sylwetki;

kobiety modelki

3.Kobieta prostokąt zwana również linijką, cegłą czy kolumną to kobieta, którą bardzo dobrze znamy. Ten typ figury prezentują najczęściej styliści na wybiegach, to kobieta chuda o takiej samej szerokości ramion i bioder; Może posiadać mniejsze lub większe wcięcie w talii, nie jest to jednak jej znak rozpoznawczy; Przykład z dzisiejszych czasów to Gwyneth Paltrow.

4.Kobieta klepsydra była idełem figury na przełomie XIX/ XX wieku. Szerokie ramiona, szerokie biodra mniej więcej tej samej długości i bardzo wąska talia. Przykład Sophia Loren.

rodzaje urody kobiet

5.Kobieta koło zwana również jabłkiem to sylwetka, która ma tendencje do tycia w talii zatracając naturalne wcięcie; Figura ta ma zazwyczaj ramiona i biodra tej samej szerokości i brak widocznego wcięcia w pasie; Biust i biodra raczej nieuwydatnione, ale za to nogi chude,bardzo zgrabne; Przykład Drew Barrymore.

Dodaj komentarz